PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

Żywa Droga Krzyżowa

ŻYWA DROGA KRZYŻOWA

 

„Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie, niech przyjdzie do Mnie i pije… Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza” (J 7,37-38)

 

Powstanie wspólnot Żywej Drogi Krzyżowej w parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu miało miejsce w Środę Popielcową 26 lutego 2020 roku. Jako patrona wszystkich Wspólnot obrano św. Jana Pawła II, chcąc w ten sposób uczcić setną rocznicę jego urodzin.

Rozważanie męki Pańskiej wpisuje się w kult wizerunku Pana Jezusa Nazareńskiego, który w 2012 roku powrócił do Mielca.

Wpatrując się w cierpiącego Zbawiciela członkowie Żywej Drogi Krzyżowej uwielbiają Boga za dzieło zbawienia i za obecność Jezusa w radosnych i trudnych, a nawet pełnych cierpienia, momentach naszego życia. W tej obecności odkrywają niezwykły plan Bożej miłości wobec każdego człowieka, a zwłaszcza wobec najbardziej zagubionych i zniewolonych przez grzech.

Żaden człowiek nie jest pozbawiony szansy na prawdziwe życie, którego źródło wytrysnęło z otwartego Serca Jezusa.

 

 

„Ja jestem drogą, i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie” (J 14)

 

Członkowie wspólnot Żywej Drogi Krzyżowej każdego dnia rozważają jedną stację drogi krzyżowej Jezusa. To rozważanie ofiarują w intencji Kościoła świętego, Ojca Świętego, Biskupa Diecezji Tarnowskiej, a także w intencji naszej Parafii i swoich rodzin. Szczególną intencją jest wybłaganie u Pana Jezusa Nazareńskiego łaski nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników.

W każdy III piątek miesiąca wspólnoty łączą się we wspólnej modlitwie w kościele parafialnym Trójcy Przenajświętszej w Mielcu o godz. 17.00. Nabożeństwo składa się z następujących części:

  • Droga krzyżowa
  • Rozważanie bolesnych tajemnic różańca
  • Msza święta
  • Adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem

 

„Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje” (Mt 16)

 

Żywa Droga Krzyżowa to szansa na pogłębienie swojej osobistej relacji z Bogiem, na ożywienie wiary i miłości do Boga, który swoją miłość objawił w Jezusie.

Każda wspólnota składa się z 14 osób. Członkowie wspólnot otrzymują krzyż z wizerunkiem Pana Jezusa Nazareńskiego, czerwoną pelerynkę, która jest symbolem męki Jezusa, krzyżyk papieski, książeczkę z rozważaniami drogi krzyżowej ze św. Janem Pawłem II oraz obrazki 14 stacji.

Do wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej może dołączyć każdy wierzący i praktykujący katolik, który jest gotowy podjąć zobowiązania modlitewne wynikające z przynależności do ŻDK.

Zapisy są prowadzone w zakrystii i kancelarii parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.

 

ODPOWIEDZ BOGU

MIŁOŚCIĄ NA MIŁOŚĆ!

 

ZMIANY POSZCZEGÓLNYCH STACJI

ROK 2022