PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

Apostolska Wspólnota Młodych

Młodzież chętną do wspólnoty zapraszamy na spotkania w piątki po wieczornej Mszy Świętej.

Uprzywilejowanym miejscem odkrycia Kościoła i kościelnego zaangażowania są stowarzyszenia i różne młodzieżowe wspólnoty kościelne... Jest to ogromne bogactwo i cenny dar Ducha Świętego, który należy przyjąć z wdzięcznością

orędzie Jana Pawła II na V Światowy Dzień Młodzieży

Dzięki dobrym możliwościom naszej parafii zrodził się pomysł zwołania kilku osób, aby byli duchową siłą napędową naszej dorastającej parafii. Wielu jest poszukujących, aby brać, dlatego muszą być też ci, którzy dają. Taki był pierwszy zamysł – obdarowywania się przyjaźnią, dzielenia doświadczeniem wiary, sprawdzaniem poprawności patrzenia na świat. Ponieważ starsza bratnia Grupa Misyjna już istniała, aby w ewentualnych ogłoszeniach się odróżniać nazwaliśmy się Grupą Błogosławieństw. Czy jest ona błogosławieństwem – to trzeba sprawdzić na własnej skórze. Za pewny objaw błogosławieństwa można uznać, że ciągle rozrasta się liczebnie. Do 2003 uczęszczało na spotkania około 40 osób. Potem liczba ta wzrosła do około 80 i na razie się trzyma. Nazwaliśmy się Apostolską Wspólnotą Młodzieży.

  • Apostolska bo gromadzi nas Jezus, by przygotować do dzielenia się wiarą i dawania świadectwa
  • Wspólnota - gdyż chcemy stanowić jedność
  • Młodych - bo jesteśmy młodzi

Co się wtedy dzieje?

Na pewno jest radośnie, czasem burzliwie (ale to sprawa poruszanych tematów), zawsze na chwałę Bożą, modlitewnie zależności od kondycji ducha uczestników. Zapewne jesteście ciekawi jak to jest możliwe. No tak. Jezus miał tylko 12 uczniów, a i z pozostałych 72 wielu się rozpierzchło. I u nas bywa podobnie. Ale my się szybko uczymy i nie mamy 12 apostołów, lecz jak na razie 8 animatorów, którzy dzielnie starają się księdzu pomagać byśmy cokolwiek pospieszyli do przodu ku świętości.

Czym się zajmujemy?

Najogólniej – pogłębianiem wiary, umacnianiem przyjaźni, służbą innym itp. W konkretach to poznając Ewangeliczne zasady życia każdy stara się przykładać na apostolski styl życia, dlatego każdy swoimi własnymi talentami stara się służyć innym w środowisku.

Do tej grupy należy młodzież z klas gimnazjalnych i szkół średnich. Spotkania formacyjne ma młodzież w każdy piątek po Mszy św. wieczornej. Czasem przygotowujemy liturgię niedzielną, a także Msze św. w intencji Ojca Świętego, wtorkowe wieczorne medytacje i inne okolicznościowe nabożeństwa. Czas wolny spędzamy w parafialnej kawiarence, przy tenisie stołowym lub na siłowni.

Opiekunem grupy jest: Ks. Karol Tokarczyk