PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

XVII Niedziela zwykła - 26 lipca 2020

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

26  LIPCA  2020

XVII Niedziela zwykła

 

 

 1. Dzisiejszą Mszę świętą celebrowaliśmy posługując się kielichem i pateną, które są darem rodziców dzieci I-Komunijnych oraz młodzieży bierzmowanej w tym roku. Kielich kosztował 4.900 zł. Jest to kopia kielicha z Bazyliki św. Piotra w Rzymie, a dla nas będzie stanowić nie tylko pamiątkę I Komunii świętej i bierzmowania, ale również 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci i młodzieży za złożone ofiary.

 

 1. Dzisiaj z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Będzie się ono odbywało przy wyjazdach z parkingów przed i za kościołem. Przy tej okazji kierowcy otrzymają pamiątkę związaną ze św. Krzysztofem.

Jest również taki zwyczaj, że dziękując Panu Bogu za opiekę podczas podróży samochodem czy motocyklem kierowcy składają ofiarę 1 grosz za każdy przejechany kilometr. Ten fundusz jest przekazywany na zakup samochodów, motocykli i rowerów dla misjonarzy. Akcję prowadzi MIVA Polska.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień, który w Polsce jest tradycyjnie poświęcony modlitwie i zadośćuczynieniu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy wszystkich Parafian do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych i ofiarowania tego wyrzeczenia w intencji wszystkich uzależnionych. Niech Pan Jezus Nazareński uwolni ich od więzów niewoli alkoholowej!

 

 1. W sobotę z okazji I soboty miesiąca zapraszamy na godz. 17.00 na adorację i różaniec ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

 

 1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie lub za kogoś zmarłego. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Do tych dwóch modlitw trzeba dodać pozostałe warunki, konieczne do zyskania odpustu, a mianowicie: stan łaski uświęcającej zyskany poprzez spowiedź sakramentalną, Komunię świętą, wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechy, nawet powszedniego, oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo.

 

 1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

 

 1. Różaniec o ustanie epidemii transmitujemy w Internecie codziennie o godz. 20.30. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i do Pana Jezusa Nazareńskiego w czwartek o godz. 17.30. Przypominamy, że można składać swoje intencje, w których modlimy się podczas nowenny.

 

 1. Do sakramentu pokuty można przystąpić w naszym kościele w dni powszednie w godzinach: 6.00-6.30 i 17.00-18.00. Zachęcamy do korzystania z tego źródła Bożego miłosierdzia. Codziennie od godz. 17.00 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy.

 

 1. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-18.00. W piątek zapraszamy narzeczonych, których prosimy o wcześniejsze umówienie terminu spotkania mailowo lub telefonicznie.

 

 1. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy słońca i pogody ducha. Wszystkim życzymy szczęśliwego powrotu do domu.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom hojnym błogosławieństwem!

 

 1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Warmii i Litwy w terminie 8-13 września. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii. Koszt pielgrzymki to 1.250 zł i 90€. Zapisy w kancelarii parafialnej z wpłatą 500zł do 15 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Kusek (lat 78), Teresę Stopa (lat 85) i śp. Wiesława Kusinę (lat 58). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!