PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

XXI Niedziela zwykła - 23 sierpnia 2020

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

23 SIERPNIA  2020

XXI Niedziela zwykła

 

 

 

  1. Do wtorku trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Ze względu na epidemię nie wszyscy mogą fizycznie pielgrzymować. Dlatego zapraszamy do pielgrzymowania duchowego. Podczas wieczornej Mszy świętej słuchamy pielgrzymkowego kazania, a o godz. 20.30 łącząc się z pielgrzymami rozważamy Różaniec, słuchamy pielgrzymkowej konferencji i kończymy dzień odśpiewaniem Jasnogórskiego Apelu. Serdecznie zapraszamy!

 

  1. W środę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.

 

  1. Od środy zapraszamy do włączania się w modlitwę różańcową o ustanie epidemii, którą transmitujemy na parafialnej stronie Facebooka codziennie o godz. 20.30.

 

  1. W przyszłym tygodniu rozpoczyna się rok szkolny. Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, by z czystymi sercami rozpocząć nowy rok nauki. Ze względu na stan epidemii prosimy nie odkładać spowiedzi na przyszły tydzień, ale już w najbliższych dniach skorzystać z tego sakramentu. Spowiadamy codziennie w godz. 6.00-6.30 i 17.00-18.00.

 

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji wczorajszego parafialnego grilla.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Szczególnie dziękujemy za ofiary złożone do puszek na pomoc ofiarom eksplozji materiałów wybuchowych w Bejrucie. Zebrano prawie 9.400 zł. Bóg zapłać za otwarte serca!

 

  1. Ofiarą Mszy świętej o godz. 10.30 dziękujemy dzisiaj księżom Jerzemu Ciećko i Kamilowi Pawlikowi za posługę w naszej parafii. Życzymy obfitości łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej na kolejnych placówkach.

 

  1. W tym tygodniu odszedł do wieczność śp. Kamil Sosiński (lat 24). Jego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!