PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

XVIII Niedziela zwykła - 2 sierpnia 2020

Kategorie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

2  SIERPNIA  2020

XVIII Niedziela zwykła

 

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który w Polsce jest tradycyjnie poświęcony modlitwie i zadośćuczynieniu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy wszystkich Parafian do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych i ofiarowania tego wyrzeczenia w intencji wszystkich uzależnionych. Niech Pan Jezus Nazareński uwolni ich od więzów niewoli alkoholowej!

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca sierpnia. Dziękując Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa módlmy się o nowe powołania również z naszej parafii.

 

 1. I piątek miesiąca – dzień, w którym przyjmujemy Komunię świętą wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze święte w I piątek – o godz. 6.30; 9.00 i 18.00. Ze względu na wakacje nie będzie Mszy o godz. 20.00. Jest to również dzień modlitw w intencji misjonarzy. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

 

 1. Do chorych zgłoszonych w zakrystii kapłani udadzą się z posługą spowiedzi i Komunii świętej w piątek od godz. 10.00.

 

 1. Spowiedź przed I piątkiem:
 • Środa od godz. 17.00 – dzieci z klas IV, V i VI. Bardzo prosimy rodziców, by przypomnieli swoim dzieciom o spowiedzi i pomogli dzieciom przygotować się do sakramentu przez rachunek sumienia.
 • Czwartek od godz. 17.00 – młodzież z klas VII, VIII i ze szkół średnich
 • Piątek – spowiedź dla wszystkich: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich naszych Parafian, przede wszystkim dzieci i młodzież, do skorzystania z sakramentu pokuty.

 

 1. W związku ze spowiedzią kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę, czwartek i piątek.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom hojnym błogosławieństwem!

 

 1. W liturgii tygodnia będziemy obchodzić:
 • we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
 • w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego
 • w sobotę – wspomnienie św. Dominika

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich Bożych łask, a korzystającym z wakacyjnych urlopów życzymy dobrego wypoczynku.