PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

XIX Niedziela zwykła - 9 sierpnia 2020

Kategorie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

9  SIERPIEŃ  2020

XIX Niedziela zwykła

 

  1. W czwartek (13 sierpnia) zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 20.00. Po Mszy świętej procesja fatimska lampionami i z rozważaniem różańca. Od godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

  1. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość obowiązkowa. Zapraszamy więc do uczestniczenia we Mszy świętej. W naszym kościele Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.

 

  1. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę do sanktuariów Warmii i Litwy w terminie 8-13 września. W programie znajdą się m.in. Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, Stoczek Klasztorny, Święta Lipka, Wilno, Kowno, Szawle, Litewskie Lourdes w Szydłowie, Sokółka i Święta Woda. Wszystkie warunki higieniczne będą zagwarantowane. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii. Koszt pielgrzymki to 1.250 zł i 90€. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej z wpłatą 500zł. Serdecznie zapraszamy!

 

  1. Mamy nadzieję że uda nam się zorganizować wspólne, parafialne spotkanie przy grillu na zakończenie wakacji. Odbędzie się ono 22 sierpnia (sobota). Podczas spotkania będą różne konkursy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zachęcamy rodziców najmłodszych dzieci (do drugiej klasy Szkoły Podstawowej) do wzięcia udziału w pokazie mody ekologicznej.

Starsze dzieci i młodzież zachęcamy do przygotowania jednej piosenki o tematyce letnio-wakacyjnej.

Dla dorosłych przewidziany będzie m.in. turniej wiedzy religijnej „1 z 10”.

Dla wszystkich, niezależnie od wieku, będzie konkurs fotograficzny: Moje wakacje w obiektywie. Zdjęcia w formacie A4 wraz z opisem (imię i nazwisko autora, wiek, opis tego, co zdjęcie przedstawia) prosimy dostarczać do kancelarii parafialnej.

Chętnych do poszczególnych konkursów prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Dziękujemy za ofiary na misję w pierwszy piątek. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom hojnym błogosławieństwem!

 

  1. W liturgii tygodnia będziemy obchodzić:
  • w poniedziałek - święto św. Wawrzyńca
  • we wtorek – wspomnienie św. Klary
  • w piątek                 – wspomnienie św. Maksymiliana

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich Bożych łask, a korzystającym z wakacyjnych urlopów życzymy dobrego wypoczynku.

p

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefę Jemioło (98 lat). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!