PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

XIII Niedziela zwykła - 28 czerwca 2020

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

28  CZERWCA  2020

XIII Niedziela zwykła

 

 

 1. Jutro uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30; 9.00 i 18.00. Tego dnia w szczególny sposób obejmijmy naszymi modlitwami Ojca Świętego Franciszka i naszego biskupa Andrzeja. Składka nazywana świętopietrze jest oddana do dyspozycji Papieża.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca lipca. Dziękując Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa módlmy się o nowe powołania również z naszej parafii.

 

 1. I piątek miesiąca – dzień, w którym przyjmujemy Komunię świętą wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze święte w I piątek – o godz. 6.30; 9.00 i 18.00. Ze względu na wakacje nie będzie Mszy o godz. 20.00. Jest to również dzień modlitw w intencji misjonarzy. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

 

 1. Do chorych zgłoszonych w zakrystii kapłani udadzą się z posługą spowiedzi i Komunii świętej w piątek od godz. 10.00.

 

 1. Spowiedź przed I piątkiem:
 • Środa od godz. 17.00 – dzieci z klas IV, V i VI. Bardzo prosimy rodziców, by przypomnieli swoim dzieciom o spowiedzi i pomogli dzieciom przygotować się do sakramentu przez rachunek sumienia.
 • Czwartek od godz. 17.00 – młodzież z klas VII, VIII i ze szkół średnich
 • Piątek – spowiedź dla wszystkich: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich naszych Parafian, również dzieci i młodzież, do skorzystania z sakramentu pokuty. Warto z czystym sercem rozpocząć czas wakacyjnego wypoczynku.

 

 1. W sobotę po raz pierwszy przyjmą Komunię świętą dzieci z klas IIIc i IIId ze Szkoły Podstawowej nr 11. Polecamy dzieci i ich rodziców pamięci modlitewnej wszystkich parafian.

 

 1. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na adorację z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi z okazji I soboty miesiąca.

 

 1. W sobotę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na katechezę przedchrzcielną rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć chrzest w lipcu.

 

 1. Zmiana tajemnic różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

 

 • Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę (5 lipca 2020) o godz. 14.00 w sali duszpasterskiej nad zakrystią.

 

 • Różaniec o ustanie epidemii transmitujemy w Internecie codziennie o godz. 20.30. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy.

 

 • Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy słońca i pogody ducha. Prosimy pamiętać o modlitwie i obowiązkowym uczestniczeniu we Mszy świętej w niedzielę.

 

 • Już dzisiaj planujemy wspólne, parafialne spotkanie przy grillu na zakończenie wakacji. Odbędzie się ono 22 sierpnia (sobota). Podczas spotkania będą różne konkursy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zachęcamy rodziców najmłodszych dzieci (do drugiej klasy Szkoły Podstawowej) do wzięcia udziału w pokazie mody ekologicznej.

Starsze dzieci i młodzież zachęcamy do przygotowania jednej piosenki o tematyce letnio-wakacyjnej.

Dla dorosłych przewidziany będzie m.in. turniej wiedzy religijnej „1 z 10”.

Dla wszystkich, niezależnie od wieku, będzie konkurs fotograficzny: Moje wakacje w obiektywie. Zdjęcia w formacie A4 wraz z opisem (imię i nazwisko autora, wiek, opis tego, co zdjęcie przedstawia) prosimy dostarczać do kancelarii parafialnej.

Chętnych do poszczególnych konkursów prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

 

 • Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom hojnym błogosławieństwem!

 

 • Mielecka Solidarność zaprasza na Mszę świętą z okazji 40. rocznicy wybuchu strajku WSK PZL Mielec. Msza święta odbędzie się 1 lipca o godz. 18.00 w kościele MBNP na Osiedlu.

 

 • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grażynę Wołowiec (lat 60). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!

 

 • Dzisiaj w naszej Ojczyźnie niezmiernie ważny dzień wyborów prezydenckich. Bardzo prosimy i zachęcamy, by wziąć w nich udział. Jest to nie tylko prawo, ale i obowiązek patriotyczny wobec Ojczyzny. Jest to również obowiązek wobec samego Pana Boga. Mamy przecież obowiązek dbać o obecność Boga w naszych rodzinach, ale i w naszej Ojczyźnie. Nie bez znaczenia jest więc oddanie głosu w wyborach na prezydenta. Niech więc nikogo dzisiaj nie zabraknie przy wyborczych urnach!