PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

XI Niedziela zwykła - 14 czerwca 2020

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

14  CZERWCA  2020

XI Niedziela zwykła

 

  1. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu tej uroczystości, a zwłaszcza procesji. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, niosącym feretrony i chorągwie, niosącym baldachim, Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwoneczkami. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich przygotowujących ołtarze.

Pragniemy również podziękować wszystkim drogim Parafianom za zachowanie podczas procesji i w czasie Mszy świętej szczególnej ostrożności związanej z epidemią, a zwłaszcza za maseczki, które co prawda sprawiają nam kłopot, ale chronią naszych bliźnich.

Niech Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie wszystkim obficie błogosławi!

 

  1. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w tzw. Oktawie Bożego Ciała będą się odbywały o godz. 17.30. Po procesji chciejmy zostać w kościele uczestnicząc we Mszy świętej.

 

  1. W czwartek zakończenie Oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci i wianków. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na procesję o godz. 17.30 oraz na Mszę świętą. Po Mszy świętej kapłani udzielą błogosławieństwa dzieciom na zewnątrz kościoła (jeśli tylko dopisze pogoda). Będzie oczywiście tradycyjna słodka niespodzianka!

 

  1. W czwartek kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 16.00-17.30.

 

  1. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jest to również trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy więc członków Wspólnot Żywej Drogi Krzyżowej. O godz. 17.00 – nabożeństwo drogi krzyżowej, po nim różaniec, Msza święta i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

O przygotowanie rozważań poprowadzenie drogi krzyżowej i różańca prosimy drugą i trzecią wspólnotę.

Jeśli ktoś jeszcze chciałby podjąć tę formę pobożności prosimy o zapisanie się w zakrystii. W piątek na zakończenie nabożeństwa będzie błogosławieństwo nowych członków tworzących ósmą wspólnotę Żywej Drogi Krzyżowej w naszej parafii.

 

  1. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto.

Szczególne podziękowanie kierujemy do rodziców młodzieży, która w ubiegłą środę przystąpiła do sakramentu bierzmowania za ofiarę złożoną dla parafii w wysokości 2.400 zł. O przeznaczeniu tych pieniędzy poinformujemy w najbliższym czasie.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Pietrykę (68 lat), śp. Andrzeja Wojtasika (62 lata) oraz śp. Adama Totonia (46 lat). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!