PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

V Niedziela Wielkanocna - 10 maja 2020

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

10  MAJA  2020

5 Niedziela Wielkanocna

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Wcześniej, o godz. 17.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.

 

 1. W środę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 20.00. Po Mszy świętej odmówimy w kościele różaniec połączony z Litanią do Matki Bożej. Ze względu na epidemię nie będzie procesji fatimskiej. W środę nie będzie również adoracji o godz. 17.00 i Mszy świętej o godz. 18.00.

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy więc członków Wspólnot Żywej Drogi Krzyżowej. O godz. 17.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po nim różaniec i Litania do Matki Bożej, Msza świętą i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

 1. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich naszych Parafian, również dzieci i młodzież, do skorzystania z sakramentu pokuty w trwającym wciąż okresie wielkanocnym. Prosimy, by w rachunku sumienia uwzględnić grzechy popełnione od ostatniej spowiedzi sakramentalnej.

Ze spowiedzi w naszym kościele można skorzystać w dni powszednie w godz. 6.00-6.30 oraz 17.00-18.30.

 

 1. W sobotę przeżywać będziemy święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Jest to również dzień imienin ks. bpa Andrzeja Jeża. W modlitwach pamiętajmy o Pasterzu naszej diecezji.

 

 1. Przypominamy i bardzo prosimy o przestrzeganie zasad obowiązujących podczas epidemii:

 

 • W kościele może przebywać 140 osób (tyle jest wyznaczonych miejsc). Jeśli zauważymy, że w kościele są już wszystkie miejsca zajęte, zostańmy na zewnątrz.
 • Do Komunii świętej podchodzimy zachowując odległość 2m między osobami (również kiedy przyjmujemy Komunię klęcząc – między klęczącymi odległość powinna wynosić 2m).
 • Komunia święta jest udzielana do ust tylko przed ołtarzem, po bokach jest udzielana Komunia święta na rękę. Przyjmując Komunię na rękę pamiętajmy, by wcześniej zdjąć z rąk rękawiczki.
 • Przed spowiedzią i po niej pamiętajmy o dezynfekcji folii ochronnej konfesjonału. Spryskujemy ją środkiem dezynfekującym i wycieramy chusteczką higieniczną, którą zabieramy ze sobą.
 • Wszystkie osoby przebywające w kościele są zobowiązane do noszenia maseczek zasłaniających usta i nos (nie dotyczy duchownych sprawujących liturgię).

 

 1. Różaniec o ustanie epidemii transmitujemy w Internecie codziennie o godz. 20.30. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy. Msze święte w niedziele o godz. 10.30 i 12.00 są transmitowane w Internecie.

 

 1. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-18.00. Prosimy, aby w poczekalni przebywały maksimum 2 osoby.

 

 1. Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto.

 

 • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Basarę (lat 84) i śp. Jerzego Krawca (lat 61). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!