PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 7 czerwca 2020r.

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

7  CZERWCA  2020

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 

 1. Obchodzimy dzisiaj w naszym kościele uroczystość odpustową ku czci Trójcy Przenajświętszej. Serdecznie dziękujemy za wygłoszone kazania odpustowe ks. Konradowi Kupcowi. Dziękujemy również wszystkim, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę chóru parafialnego, który reaktywował swoją działalność i pięknym śpiewem podczas odpustowej sumy uczcił Trójcę Przenajświętszą.

 

 1. Przypominamy, że Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż odwołał od 1 czerwca br. dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszach Świętych w niedziele i święta. Zachęcamy więc do uczestniczenia w Mszach świętych i nabożeństwach, które odprawiamy w naszym kościele.

Przypominamy również i bardzo prosimy, by w kościele zasłaniać usta i nos maseczkami. Ten obowiązek dotyczy wszystkich poza kapłanami sprawującymi liturgię.

 

 1. Dzisiaj po raz ostatni będziemy transmitować przez Internet Msze święte o godz. 10.30 i 12.00. Pozostają jeszcze transmitowane różańce o ustanie epidemii o godz. 20.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Trwa nowenna do Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla wszystkich kandydatów do bierzmowania. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Wiesław Lechowicz podczas Mszy świętych w środę o godz. 17.30 i 19.30.

 

 1. We czwartek uroczystość Najświętszej Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze święte będą odprawione o godz. 00, 9.00, 11.00, 14.30 i 18.00.

Ze względu na epidemię nie możemy zorganizować procesji eucharystycznej ulicami miasta. Zapraszamy jednak na Mszę świętą o godz. 9.00, po której wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy wokół kościoła.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy prosimy o zgłoszenie się do księży:

 • Ołtarz I – ks. Sylwester
 • Ołtarz II – ks. Kamil
 • Ołtarz III – ks. Stefan
 • Ołtarz IV – ks. Jerzy

Na procesję zapraszamy dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwoneczkami, młodzież, niosących feretrony i sztandary. Niech udział w procesji będzie wyrazem naszej wiary i zaufania w moc Jezusa żyjącego w Eucharystii. Pamiętajmy jednak, że udział w procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestniczenia we Mszy świętej. Podczas procesji obowiązują maseczki!

Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i inne cele charytatywne wyznaczone przez Caritas.

 

 1. Procesje eucharystyczne w tzw. Oktawie Bożego Ciała będą się odbywały w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą świętą, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00.

 

 1. Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszym kościele w dniach 11–14 czerwca 2020. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii.

 

 1. W sobotę 13 czerwca zapraszamy na Mszę świętą o godz. 20.00 i różaniec fatimski. Wcześniej od godz. 19.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 19.30 na procesję eucharystyczną z okazji Oktawy Bożego Ciała.

W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00.

 

 1. W zakrystii są do nabycia czytanki majowe o Matce Bożej Zawadzkiej w cenie 15 zł. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego. Zachęcamy, by powrócić do nabywania czasopism katolickich, dzięki czemu nie tylko umożliwiamy im przetrwanie w tym trudnym okresie epidemii, ale i sami możemy skorzystać duchowo i intelektualnie.

 

 1. Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto.

 

 1. Franciszkanie świeccy zapraszają na spotkanie 14.06.2020 po Mszy świętej o godz. 14.30 w sali nad zakrystią.

 

 1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Majka (89 lat) i śp. Sebastiana Kopeć (34 lata). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!