PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 24 listopada 2019

Kategorie

 

  1. Za zmarłych, których nazwiska zamieszczone są na kartkach wypominkowych modlimy się na różańcu codziennie o godz. 17.15. W środę i czwartek różaniec za zmarłych o godz. 17.00, a po nim zapraszamy na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Pana Jezusa Nazareńskiego. We wszystkie niedziele roku modlimy się z zmarłych przed każdą Mszą świętą. Serdecznie wszystkich zapraszamy do włączenia się do tej modlitwy.

 

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to równocześnie okazja, by przypomnieć sobie, że Jezus jest rzeczywiście Panem mojego życia. To Jemu oddajemy we władanie wszystko kim jesteśmy i co robimy. Jemu powierzamy również swoje rodziny, bliskich, parafię i Ojczyznę. Powiedzieć: Jezus jest Panem, to najkrótsze wyznanie wiary. Chciejmy często sobie o tym przypominać, by nasze życie było rzeczywistą służbą Królowi Wszechświata. Za chwilę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy akt oddania, za co dzisiaj można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 10.30 do grona ministrantów zostaną włączeni nowi kandydaci. Już dzisiaj polecajmy ich Bogu i módlmy się o nowe powołania do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.

 

  1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00, a dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 14.00.

 

  1. Również w przyszłą niedzielę po Mszach świętych Kręgi Rodzin Domowego Kościoła będą rozprowadzać tradycyjne własnoręcznie robione wieńce adwentowe, z których dochód przeznaczony jest na dofinansowanie oaz dla dzieci, młodzieży i rodzin.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dzisiejsze ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

 

  1. W najbliższym tygodniu będziemy w liturgii obchodzić:
  • Sobota – święto świętego Andrzeja.

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich Bożych łask.