PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 LISTOPADA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

26 listopada 2023 - JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego – za tydzień początek Adwentu. Jezus jest Panem wszelkiego życia; w Jego rękach jest nasze obecne i wieczne życie. Dlatego za chwilę, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt oddania; zawierzając w ten sposób Chrystusowej opiece nasze rodziny, parafię, Kościół i Ojczyznę. Ze wspomnianą modlitwą związany jest przywilej zyskania odpustu zupełnego.

 

 1. Przypominamy, że do końca listopada każdego dnia o godz. 17.30 modlimy się Różańcem w intencji wszystkich zmarłych wymienionych w Wypominkach.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota grudnia:
 • w piątek - msze święte o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 20.00.

  Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najśw. Sercu Jezusa.

  To dzień modlitw w intencji misjonarzy (ofiary ze składki przeznaczone są na misje).

  Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 14.00.

  Spowiedź: - w środę i czwartek od godz. 17.00,

                        - w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.

  Młodzież z klas VIII zapraszamy na spotkanie w grupach o godz. 19.00 oraz Eucharystię - będące kolejnym etapem formacji przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.

 • W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP.

  Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w grudniu przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

 

 1. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca, po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast, na godz. 13.30 zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (Sala w Domu Parafialnym) - prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału.

 

 1. W kolejną niedzielę Kręgi Rodzin Domowego Kościoła będą przed świątynią rozprowadzać własnoręcznie przygotowane, tradycyjne wieńce adwentowe. Pozyskane ofiary przeznaczą na dofinansowanie wyjazdów dzieci i młodzieży na oazy.

 

 1. Parafa w Mielcu-Rzochowie organizuje w lipcu przyszłego roku samolotową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii: Śladami Siostry Łucji. W programie m.in.: Fatima oraz Santiago de Compostela. Szczegółowe informacje o pielgrzymce wywieszone są w gablotach.

 

 1. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu prosi mieszkańców miasta o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne i w podeszłym wieku. Jest to niezwykle ważne w okresie zimowym (w czasie niskich temperatur). Nie przechodźmy obojętnie obok potrzebujących wsparcia. Pomoc można okazać m.in. zgłaszając ich trudne sytuacje do MOPS-u lub odpowiednich służb np.: Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Policji, Straży Miejskiej. Dokładne informacje ze stosownymi adresami i numerami telefonów w gablotach.

 

 1. Przedstawiciele Ruchu Patriotycznego zapraszają na prelekcję dr Pawła Należniaka pt.: Polskie drogi do niepodległości. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, o godz. 17.00 w sali Kany, przy kościele MBNP.

 

 1. Słowa ogromnej wdzięczności za wszelkie ofiary przekazane ostatnio w formie składki oraz na konto parafialne a przeznaczone na inwestycje oraz utrzymanie świątyni. Darczyńcom niech Bóg wynagrodzi hojnie potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem.

 

 1. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy wspominać również:
 • w czwartek – św. Andrzeja, apostoła.

  Wszystkim, którzy w nadchodzących dniach przeżywać będą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz czułej opieki Maryi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Św.

 

 1. W ostatnich dniach odszedł do wieczności śp Stanisław Padykuła (z ul. Warneńczyka). Bożemu miłosierdziu polećmy jego duszę oraz dusze naszych bliskich zmarłych, przedstawianych w Wypominkach i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!