PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27 LISTOPADA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

27 listopada 2022 – I Niedziela Adwentu

 

 1. Rozpoczynając w liturgii Kościoła okres Adwentu serdecznie zapraszamy wszystkich na msze roratnie, podczas których wejdziemy w opowieść pt.: Z narodzeniem Jezusa było tak... Tym razem będzie nas „prowadził” św. Joachim, ojciec Maryi, który pomoże nam poznać biblijnych bohaterów czekających na obiecanego Mesjasza. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału zwłaszcza rodziców z dziećmi. Dzieci mogą codziennie składać serduszka z wypisanymi swoimi dobrymi uczynkami. Prosimy także, by podtrzymać zwyczaj przynoszenia lampionów.

 

 1. Dziś po Mszy Świętej będzie można nabyć wieńce adwentowe, własnoręcznie przygotowane przez Kręgi Rodzin Domowego Kościoła. Dziękujemy za złożone ofiary - przeznaczą zostaną na dofinansowanie wyjazdów dzieci i młodzieży na oazy.

 

 1. Przypominamy, że do końca listopada każdego dnia o godz. 17.30 modlimy się na różańcu w intencji zmarłych wymienionych w Wypominkach.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota grudnia.
 • W czwartek na nowennie do Jezusa Nazareńskiego, dziękując Bogu za dar Eucharystii, będziemy modlić się za powołanych do służby Bogu.
 • W piątek - msze święte o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

  To dzień modlitw w intencji misjonarzy (także składka przeznaczona na misje).

  Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 14.00.

  Spowiedź:
  - w środę i czwartek od godz. 17.00,
  - w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.

  Młodzież z klas VIII zapraszamy na Mszę świętą o godz. 20.00 – będącą spotkaniem formacyjnym przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.
 • W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP.
  Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w grudniu przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

 

 1. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca, po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast, na godz. 13.30 zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (Sala w Domu Parafialnym) - prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału.

 

 1. Małżonków zachęcamy do zgłoszenia i udziału w konferencji pt. Najcenniejsze relacje – czyli sposób na szczęśliwe życie w rodzinie. Odbędzie się ona 3-4 grudnia br. w Chorzelowie. Szczegóły na afiszu w gablocie.

 

 1. Prezydent Miasta Mielca oraz Dom Kultury SCK zapraszają na wernisaż wystawy szopek krakowskich Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia o godz. 18.00 w galerii ESCEK Domu Kultury. Zaprezentowane zostaną nagrodzone prace z przestrzeni ostatnich 50 lat. Wystawa będzie do 15 stycznia 2023r.

 

 1. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu prosi mieszkańców miasta o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne i w podeszłym wieku. Jest to niezwykle ważne w okresie zimowym (czasie niskich temperatur). Nie przechodźmy obojętnie obok potrzebujących wsparcia. Pomoc można okazać m.in. zgłaszając ich trudne sytuacje do MOPS-u lub odpowiednich służb np.: Centrum Zarządzania Kryzysowego, Policji, Straży Miejskiej lub Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn. Dokładne informacje również w gablocie.

 

 1. Słowa wdzięczności za wszelkie ofiary przekazane na inwestycje oraz utrzymanie parafii w formie składki i na konto parafialne. Ostatnio wykonano prace montażowe ekranów. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Darczyńcom, niech Bóg wynagrodzi potrzebnymi łaskami i hojnym błogosławieństwem.

 

 1. Zachęcamy do zakupu nowego numeru czasopisma Gość Niedzielny, do którego dołączony jest darmowy kalendarz ścienny z polskimi świętymi.

 

 1. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy również wspominać:
 • w środę – św. Andrzeja,
 • w sobotę – św. Franciszka Ksawerego.

  Wszystkim, którzy w nadchodzących dniach przeżywać będą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Św.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Krystyna Nowak (z ul. Metalowców). Bożemu miłosierdziu polećmy jej duszę oraz dusze naszych bliskich zmarłych, przedstawianych w Wypominkach i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!