PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13 LISTOPADA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

13 listopada 2022 - 33 Niedziela zwykła

 

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca dr Marka Rostworowskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i sprawowaną Eucharystię. Po mszy świętej można będzie (przy wyjściu) nabyć kalendarze wydane przez zgromadzenie. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na wsparcie dzieł ewangelizacji prowadzonych przez oblatów.

 

 1. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej, połączonej z „wypominkami” naszych bliskich zmarłych – codziennie o 17.30.

 

 1. W piątek (18 listopada) obchodzić będziemy wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny - patronki Ruchu Czystych Serc. Przez jej wstawiennictwo prośmy o dar pięknej miłości dla młodzieży, zakochanych i narzeczonych z naszej parafii. Przedstawioną intencję podejmiemy na spotkaniu Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej - początek o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi krzyżowej, połączymy z Różańcem w intencji zmarłych oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.00 Eucharystia z przyjęciem nowych osób. O prowadzenie modlitwy, posługę przy Liturgii Słowa oraz troskę o kaplicę Jezusa Nazareńskiego prosimy V i VI wspólnotę.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - kończącą rok liturgiczny. Przypada także wtedy Światowy Dzień Młodzieży – będziemy się modlić, by ludzie młodzi odkryli marzenia jakie Bóg w nich pokłada i stali się wiernymi, odważnymi i pełnymi entuzjazmu świadkami wiary. Jest to również patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Na Mszy św. o godz. 10.30 - obrzęd przyjęcia nowych lektorów. Z tej okazji, serdecznie dziękujemy szafarzom, ceremoniarzom, lektorom, ministrantom za pełnienie ofiarnej służby przy ołtarzu. Niech przyjaźń z Bogiem, któremu służycie, będzie dla was nagrodą!

 

 1. Ruch Patriotyczny w Mielcu zaprasza do auli Auxilium przy kościele MBNP na pokaz filmu pt.: Kapelani Niepodległej. Projekcja w sobotę 19 listopada, o godz. 17.30.

 

 1. Słowa wdzięczności za wszelkie ofiary przekazane na inwestycje oraz utrzymanie parafii w formie składki i na konto parafialne. Dzisiejsza ofiara do puszek (zbierana po Mszy świętej) przeznaczona jest na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie – jako znak naszej solidarności i pomocy dla wierzących w krajach gdzie istnieją prześladowania na tle religijnym.

 

 1. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy wspominać również:
 • w czwartek – św. Elżbietę.

  Wszystkim, którzy w nadchodzących dniach przeżywać będą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Św.

 

 1. W ostatnich dniach odszedł do wieczności śp. Wiesław Ochęduszko (z ul. Dąbrówki). Bożemu miłosierdziu polećmy jego duszę oraz dusze naszych bliskich zmarłych, przedstawianych w Wypominkach i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!