PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 CZERWCA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 czerwca 2022 - XII Niedziela Zwykła

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowych oraz Bożego Ciała: parafialnemu chórowi, przygotowującym ołtarze na procesję, niosącym baldachim, feretrony i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, I-Komunijnym, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wspólnotom Żywej Drogi Krzyżowej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Wyrażamy uznanie Parafianom za świadectwo wiary w żywą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Niech Bóg błogosławi w życiu: rodzinnym, zawodowym, szkolnym, społecznym.

 

 1. Przypominamy, że w tzw. Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywa się w dni powszednie razem z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30, natomiast dziś (w niedzielę) po Mszy świętej o godz. 12.00. W czwartek, na zakończenie Oktawy (po wieczornej mszy św.) błogosławieństwo dzieci i wianków. Będzie oczywiście również słodka niespodzianka. Zachęcamy do rodzinnego udziału.

 

 1. W czwartek kancelaria parafialna będzie czynna tylko do godz. 17.00.

 

 1. W pozostałe dni, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawione będzie o godz. 17.30. Wcześniej adoracja od godz. 17.00.

 

 1. W liturgii Kościoła w piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na mszach świętych o godz. 6.30 i 18.00 odmówimy Akt wynagrodzenia i zawierzenia Sercu Jezusowemu. To również Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego – polecamy się zatem Waszemu modlitewnemu wsparciu.

  W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Również w najbliższy piątek, o godz. 8.00 msza święta na zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, opiekunów, nauczycieli, wychowawców – by razem podziękować Bogu za czas nauki oraz prosić o bezpieczny, radosny czas wakacyjnego odpoczynku i urlopów.

 

 1. W kinie Cinema w galerii Navigator, od piątku są specjalne seanse filmu pt. Żywy. To filmowe zaproszenie do odnowienia wiary i spotkania z żywym Bogiem obecnym w Eucharystii. Jeden z seansów jest dziś (w niedzielę) o godz. 15.00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w „niedzielę inwestycyjną” i w Boże Ciało oraz wpłacone na konto parafialne. Szczególne podziękowanie za dar dla parafii od mieszkańców ul. Majowej i Wolności. Niech darczyńcom hojnie Bóg błogosławi! Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest jako tzw. „świętopietrze” dla Stolicy Apostolskiej. Służyć będzie jako pomoc w realizacji licznych dzieł charytatywnych, m.in. wspieraniu społeczności dotkniętych klęskami żywiołowymi, wojnami i potrzebujących pomocy humanitarnej.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • we wtorek – św. Alojzego Gonzagę,
 • w czwartek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela,
 • w sobotę – Niepokalane Serce NMP.

  Tym, którzy w nadchodzących dniach przeżywają imieniny, urodziny, jubileusze, Ojcom z okazji Dnia Taty, także wyjeżdżającym na wakacje - składamy życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.