PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13 CZERWCA 2021

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

13 czerwca 2021

 

Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2021

Drodzy Diecezjalnie!

Święta Rodzina z Nazaretu niezmiennie jest wzorem i inspiracją dla każdej rodziny w budowaniu trwałych relacji, wartości pracy i tworzenia przestrzeni miłości dla okazywania sobie wzajemnego szacunku. Przeżywając w całym Kościele powszechnym Rok św. Rodziny i Rok św. Józefa chcemy jeszcze głębiej odkryć znaczenie i piękno rodziny, pragnącej przeżywać codzienność razem z Bogiem i sobą nawzajem, jak Święta Rodzina.

         Pragnę więc zaprosić Was na Diecezjalne Święto Rodziny, które będziemy przeżywać w całej diecezji 20 czerwca. Centralne obchody tego święta zgromadzą nas w Starym Sączu, gdzie na Ołtarzu Papieskim będzie sprawowana o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

         Drogie mojemu sercu rodziny!

 Serdecznie zapraszam Was do włączenia się w głoszenie Ewangelii rodziny poprzez przyjazd do Starego Sącza i zbudowanie wspólnoty modlitwy i radości wynikającej z możliwości  ubogacania się nawzajem swoją realną obecnością.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

 

 1. Podczas Konferencji Episkopatu Polski księża Biskupi zadecydowali o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca 2021, czyli od przyszłej niedzieli.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego przeżycia wizytacji kanonicznej ks. biskupa Leszka Leszkiewicza w naszej Parafii. Dziękujemy Radzie Parafialnej, wszystkim grupom działającym w naszej Parafii. Szczególne podziękowanie kierujemy pod adresem Liturgicznej Służby Ołtarza, zwłaszcza lektorów. Za wszelkie dobro niech Pan Bóg obdarzy błogosławieństwem!

 

 1. Wczorajdzieci z klasy IIIa – SP13 przyjęły po raz pierwszy Komunię świętą. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na tzw. Biały Tydzień. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o godz. 18.00.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, czyli około godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. We wtorek przypada 9. rocznica objęcia diecezji przez ks. biskupa Andrzeja Jeża. Wypraszajmy w modlitwie wszelkie potrzebne łaski dla ks. Biskupa.

 

 1. Dzieci, które przyjęły I Komunię świętą, ale również i starsze zapraszamy do wstąpienia w szeregi Dziewczęcej Służby Maryjnej i ministrantów. Spotkania dla nich odbędą się w najbliższą środę:
 • Kandydaci na ministrantów – godz. 17.00
 • Kandydatki do DSM – godz. 19.00

Rodziców prosimy o zachęcenie dzieci do służby Panu Bogu.

 

 1. W piątek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. O godz. 17.00 – droga krzyżowa, po niej różaniec. O godz. 18.00 – Msza święta, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo lurdzkie. O przygotowanie rozważań, poprowadzenie nabożeństwa i dbanie o kaplicę Pana Jezusa Nazareńskiego prosimy IV i V wspólnotę.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę.

Dziękujemy również 6, 7 i 8 Róży Żywego Różańca oraz anonimowej osobie za ufundowanie kwiatów do figury Matki Bożej Fatimskiej.

Dziękujemy rodzicom dzieci I-Komunijnych za ofiary dla Parafii:

 • Szkoła Podstawowa nr 11 – 1.600 zł
 • Szkoła Podstawowa nr 13 – 1.000 zł

Dziękujemy również dzieciom I-Komunijnym z obu szkół za złożone ofiary na pomoc dla dzieci w krajach misyjnych.

Dziękujemy rodziców młodzieży bierzmowanej za ofiary dla Parafii w wysokości 2.500 zł.

W najbliższym czasie poinformujemy na jaki cel zostały przeznaczone te ofiary.

Niech wszystkim ofiarodawcom hojnie Bóg błogosławi!

 

 1. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich organizujących śluby w naszym kościele, aby nie rozrzucać i nie wystrzeliwać konfetti na schodach kościoła i na całym terenie przykościelnym.
 2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w poniedziałek (14.06) po Mszy świętej wieczornej.