PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.10.2020

Kategorie

  1. Przypominamy i bardzo prosimy wszystkich Parafian o przestrzeganie zasad obowiązujących podczas trwania pandemii koronawirusa. W kościele prosimy zajmować miejsca oznaczone strzałkami. Prosimy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa maseczkami lub przyłbicami oraz o dezynfekcji rąk. Niech również nie zabraknie gorącej modlitwy o ustanie epidemii oraz w intencji wszystkich, których wirus boleśnie doświadczył.

   

  1. W kościele pracują dwa sterylizatory powietrza, które niszczą wirusy i bakterie. Jest to dar firmy NAVITEL. Na ręce pana prezesa Wojciecha Mordeca składamy serdeczne podziękowanie za troskę o naszych Parafian.

   

  1. Rozpoczyna się ostatni tydzień października. Serdecznie wszystkich zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.15. Podczas różańca modlimy się szczególnie o ustanie epidemii.

   

  1. Na stolikach przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Bardzo prosimy o wypełnianie wyraźnym, najlepiej drukowanym pismem. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

   

  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy dziękować Panu Bogu za świętych ludzi, których Kościół stawia nam jako wzory życia i postępowania. Będziemy również pamiętać i modlić się za naszych bliskich zmarłych.

  Bardzo prosimy, by nawiedzanie grobów swoich bliskich zaplanować na dni poprzedzające Uroczystość Wszystkich Świętych oraz dni następujące po niej, w tzw. Oktawie. Chciejmy zrobić wszystko, by na cmentarzach nie gromadzić się w większych grupach, unikać tłumu. To wszystko dla naszego dobra i zdrowia.

  • Msze święte w uroczystość Wszystkich Świętych będą odprawiane w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy świętej o godz. 14.30.
  • Nabożeństwo z kazaniem i procesją na cmentarzu komunalnym przy ul. Świętej Jadwigi w Mielcu odbędzie się o godz. 14.00. W procesji wezmą udział tylko kapłani i Liturgiczna Służba Ołtarza. Wszystkich prosimy o pozostanie przy grobach swoich bliskich i włączenie się do modlitwy.
  • Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych – w czwartek i piątek od godz. 16.30.

  Chciejmy skorzystać z możliwości spowiedzi, by móc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą we Wszystkich Świętych i kolejnych dniach tzw. Oktawy, kiedy to Kościół katolicki umożliwia zyskiwanie odpustów w intencji zmarłych. Jest to dla zmarłych nieoceniona pomoc. Dlatego nie powinniśmy zaniedbać możliwości zyskiwania odpustów.

  Warunki zyskania odpustu są następujące:

  • stan łaski uświęcającej
  • przyjęcie Komunii świętej
  • nawiedzenie cmentarza lub kościoła połączone z modlitwą za zmarłych: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”
  • modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  • Za zmarłych, których nazwiska zamieszczone są na kartkach wypominkowych będziemy się modlić na różańcu w listopadzie codziennie o godz. 17.15. Za nich również każdy kapłan odprawi Mszę świętą w Oktawie Wszystkich Świętych.

   

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto.

  W uroczystość Wszystkich Świętych nie mamy możliwości zorganizowania tradycyjnej kwesty przy cmentarzu na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dlatego po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszki przed kościołem. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.

   

  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Edward Szuban (lat 74), śp. Janina Ciuba (lat 85), śp. Aleksander Leś (lat 80) oraz dwoje nowonarodzonych dzieci Aleksander i Antoni. Polećmy ich wszystkich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

   

  1. Informacja Prezydenta Miasta Mielca:

  W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych Prezydent Miasta Mielca wraz z Miejską Komunikację Samochodową informują, że w dniach 30 i 31 października oraz 2 listopada na linii nr 4, dojeżdżającej na Cmentarz Komunalny, od godz. 8.30 do 17.30 zostanie zwiększona częstotliwość: pomiędzy godz. 9.30 a 15.00 do 20 minut, w pozostałym przedziale do 30 minut.

  W dniu 1 listopada, podobnie jak w poprzednich latach, zostaną uruchomione linie specjalne „S”. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, zostanie zwiększona ilość kursów już od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora, które będą realizowane ze stałą częstotliwością.

  Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Mielca przejazd linią nr 4 oraz liniami specjalnymi „S” przez wszystkie cztery dni będzie bezpłatny.