PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE WRZEŚNIA 2021

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

26 WRZEŚNIA 2021

XXVI Niedziela zwykła

 

 1. W tym roku swój jubileusz obchodzi nasz parafialny chór „Gaudete”. Już od 10 lat poprzez piękny śpiew wielogłosowy dba on o piękno liturgii podczas świąt i uroczystości. Dlatego wszystkim miłośnikom śpiewu wielogłosowego, tworzącym chór parafialny składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej oraz św. Cecylii. Chór zaśpiewa dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.30. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do zespołu – zarówno Panie, jak i Panów – do kontaktu z Księdzem Sylwestrem. Wystarczy tylko chęć i posiadanie podstawowych predyspozycji wokalnych, które wbrew pozorom, posiada każdy z nas. Próby odbywają się w każdą środę po wieczornej mszy św. w sali duszpasterskiej nad zakrystią. 

 

 1. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.00. Oddając cześć Matce Bożej, będziemy przez Jej wstawiennictwo polecać Bogu intencje związane z naszym życiem. O prowadzenie modlitwy prosimy grupy i wspólnoty; ich grafik jest zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii. Rozważaniado odbioru w zakrystii.

 

 1. Spowiedź przed I piątkiem:
 • środa od godz. 17.00 – dzieci z klas IV, V i VI. Bardzo prosimy rodziców, by przypomnieli swoim dzieciom o spowiedzi i o przygotowaniu się do niej poprzez rachunek sumienia.
 • czwartek od godz. 17.00 – młodzież z klas VII, VIII i ze szkół średnich
 • piątek – spowiedź dla dorosłych: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.

 

 1. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna w środę, czwartek i piątek będzie nieczynna.

 

 

 1. I piątek miesiąca – dzień przyjmowania Komunii świętej wynagradzającą za grzechy. Msze święte będą o godz.: 6.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Jest torównież dzień modlitw w intencji misjonarzy (zebrana składka zostanie przeznaczona na cele misyjne).

 

 1. Młodzież z klas VII i VIII zapraszamy w piątek na różaniec o godz. 19.30 i Mszę świętą o godz. 20.00. Będzie to kolejne obowiązkowe spotkanie formacyjne przed przyjęciem bierzmowania. Prosimy również młodzież wspomnianych klas, uczącą się poza SP11 i SP13, a pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii, o zgłoszenie się do ks. Karola po spotkaniu.

 

 1. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną w piątek od godz. 14.00.

 

 1. W I sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, rozważanie tajemnic różańca oraz nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Obowiązkowa katecheza przedchrzcielna dla rodziców dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu – w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast na godz. 14.00 zapraszamy Narzeczonych na Dzień Skupienia (sala nad zakrystią).


 3. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki oraz na konto parafialne. Przypominamy, że w zakrystii można nabyć w formie książkowej, tzw. Kalendarze dla Miasta i Wsi oraz Kalendarze Rolników.


 4. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
 • w poniedziałek - wspomnienie św. Wincentego à Paulo
 • we wtorek – wspomnienie św. Wacława
 • w środę – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • w czwartek – wspomnienie św. Hieronima
 • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 • w sobotę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do przyjęcia Komunii Świętej.

13. W tym tygodniu odeszła do wieczność śp. Siostra Mathia– Kazimiera Kozak, która w naszej parafii uczyła dzieci przez 16 lat. Wdzięczni za posługę - polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!