PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9 MAJA 2021

Kategorie

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Podczas majówki jest możliwość przyjęcia Komunii świętej. Wcześniej, o godz. 17.00, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

 1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na godz. 18.00:
 • wtorek – klasy VIII a, b          ze SP 11 oraz osoby z innych szkół
 • środa – klasy VIII c, d          ze SP 11
 • czwartek – klasy VIII a, b          ze SP 13

  Będą to ważne spotkania, zwłaszcza że za miesiąc młodzież ma przyjąć sakrament bierzmowania. Prosimy zatem o obecność wszystkich kandydatów, ale również i rodziców.

 

 1. W czwartek przypada 13 maja. Jest to kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 20.00 (nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00). Po Mszy procesja fatimska z lampionami wokół kościoła. O prowadzenie różańca i niesienie figury Matki Bożej prosimy: 1, 2, 3 i 4 Różę Żywego Różańca. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy członkom tych Róż za ufundowanie kwiatów dekorujących figurę Matki Bożej.

 

 1. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wzywając Ducha Świętego polecajmy w modlitwie zwłaszcza dzieci, które przyjmą I Komunię świętą, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców. Wypraszajmy dla nich wszystkich dary Ducha Świętego, zwłaszcza pobożności i bojaźni Bożej.

 

 1. W sobotę podczas Mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 dzieci z klas IIIa i IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 11 przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Spowiedź dla dzieci – w piątek o godz. 19.00. Rodziców i rodziny dzieci prosimy o przystąpienie do spowiedzi w innych terminach. Podczas uroczystości I Komunii świętej prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności: o zachowanie dystansu, zakładanie maseczki. Nie wszyscy będą mogli wejść do kościoła ze względu na ograniczenia epidemiczne. Prosimy zatem, by uczestniczyć w uroczystości na zewnątrz kościoła.

 

 1. Spotkania kursu przedmałżeńskiego dla par narzeczonych odbędą się naszym kościele w soboty (22 i 29 maja) i niedziele (23 i 30 maja) w godzinach 19.00-21.00. Ze względu na ograniczenia epidemiczne konieczne jest wcześniejsze zapisanie się w kancelarii parafialnej (zapisy tylko w formie mailowej! Adres poczty parafialnej: parafia.smoczka@gmail.com). Liczba miejsc jest ograniczona!

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i piątek na misje. Niech dobry Bóg wynagrodzi ofiarodawcom obfitym błogosławieństwem!
  W przyszłą niedzielę kazania na wszystkich Mszach świętych głosił będzie misjonarz z Boliwii, ks. Tomasz Kaczor. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć jego pracę misyjną naszą ofiarą.

 

 1. W ubiegłym tygodniu zmarli:
 • śp. Zygmunt Grzesik z ul. Jodłowej,
 • śp. Stanisław Pryga z ul. Szafera.

  Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!