PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9 CZERWCA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

9 czerwca 2024 r. - X Niedziela zwykła

 

Komunikat w związku z 25. rocznicą kanonizacji błogosławionej Kingi

Drodzy Diecezjanie! „Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości” – słowa te skierował do nas św. Jan Paweł II w Starym Sączu podczas kanonizacji bł. Kingi w dniu 16 czerwca 1999 roku. Odczytując w duchu wiary to przesłanie sprzed 25 lat, odkrywamy jego aktualność w realiach życia współczesnego. Nasza osobista świętość ma moc budowania Kościoła „na wzór Chrystusa” i inspirowania innych do podobnej drogi.

Jako wspólnota diecezjalna pragniemy odnowić w sobie głębokie pragnienie świętości poprzez świętowanie w Starym Sączu w dniu 16 czerwca Diecezjalnego Święta Rodziny. Mszy Świętej o godz. 11.00, transmitowanej przez diecezjalne Radio RDN przewodniczył, będzie świadek świętości Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz. Zapraszam do licznego udziału w tej Eucharystii na starosądeckich błoniach. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji Matki Kingi oraz pamięci o św. Janie Pawle II.

Szczegółowy program uroczystości podany jest na stronach internetowych diecezji.

Święta Kingo i Święty Janie Pawle II – módlcie się za nami!

Podpisany: † Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski

 

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Romana Hopeja – Ojca Duchownego wraz z klerykami z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie - dziękujemy za sprawowaną Eucharystię, wygłoszone słowo i modlitwę z naszą wspólnotą o nowe powołania do Służby Bogu oraz za całe dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składne przed świątynią zostaną przeznaczone jako wsparcie dla tarnowskich misjonarzy.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - odprawiane jest codziennie o godz. 17.30. Wcześniej adoracja od godz. 17.00.

 

 1. W czwartek (13 czerwca) zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 19.00, a zakończy procesją różańcową. Nowenna do Jezusa Nazareńskiego - o godz. 18.30. O poprowadzenie modlitwy różańcowej i niesienie figury Maryi Fatimskiej prosimy przynależących do Róż Różańcowych: 17, 18, 19, 20.

 

 1. Spotkanie parafialnej grupy biblijnej Midbar, w piątek po wieczornej Eucharystii.

 

 1. Mielecka Piesza Pielgrzymka do Tuchowa w intencji wiary młodzieży oraz powołań kapłańskich odbędzie się w dniach 29-30 czerwca. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 6.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Zapisy w tamtejszej kancelarii parafialnej - do 21 czerwca. Zachęcamy do wyruszenia na pielgrzymi szlak.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś, w niedzielę „inwestycyjną” oraz wpłacone ostatnio na konto parafialne. Bóg zapłać zwłaszcza firmie A&K za przekazanie słodyczy dla dzieci. Niech wszelkim darczyńcom Bóg hojnie błogosławi!

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • we wtorek - św. Barnabę,
 • środę – bł. Romana Sitkę,
 • w czwartek – św. Antoniego z Padwy,
 • w piątek – bł. Michała Kozala.

Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, jubileusze, - składamy życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy do przyjęcia w te dni Komunii Świętej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. + Barbara Bożek (z ul. Jastrzębiej) oraz śp. + Marian Działowski (z ul. Warneńczyka). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!