PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8 MAJA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

8 maja 2022 r. – IV Niedziela Wielkanocna

 

 1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele - będziemy zatem wypraszać łaskę powołania do kapłaństwa i do życia zakonnego dla młodych ludzi z naszej Parafii. Modlitwą obejmijmy także kleryka Dawida Grabowskiego, który 21 maja przyjmie święcenia diakonatu.

 

 1. Wczoraj przeżywaliśmy radość przystąpienia do I Komunii św. dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 13. Składając im życzenia trwałej więzi z Jezusem Eucharystycznym, zapraszamy ich do uczestnictwa w spotkaniach tzw. Białego Tygodnia – codziennie o godz. 17.30, a w piątek o godz. 20.00.

 

 1. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwie majowym; w naszej świątyni o godz. 17.30 (wcześniej, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy). Jeszcze raz zachęcamy do podtrzymywania tradycji rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach i przed przydrożnymi kapliczkami.

 

 1. W najbliższy piątek (13 maja) zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 20.00, a zakończy procesją z lampionami i odmówieniem Litanii Loretańskiej. O poprowadzenie modlitwy różańcowej i niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy przynależących do Róż: 5, 6, 7, 8. W piątek nie będzie majówki o 17.30 i Mszy świętej o godz. 18.00.

 

 1. Odnowa w Duchu Świętym Żywa Woda organizuje pielgrzymkę do Częstochowy – 21 maja (sobota). Zapisy do 17 maja, a dalsze informacje w zakrystii.

 

 1. Ruch Patriotyczny z Mielca zaprasza na prelekcję P. dr Ewy Kurek pt.: Zaporczycy. Odbędzie się ona 14 maja o godz. 16.00 w sali Kany przy kościele MBNP.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na parafialne konto. Niech Bóg wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem. Szczególnie dziękujemy za pomoc przy wszelkich „pracach” związanych z nowymi chodnikami i dywanem przy ołtarzu.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
 • w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa,
 • w sobotę – święto św. Macieja apostoła

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odeszły do wieczności śp. Aniela Nowicka (z ul. Wyszyńskiego) oraz Michalina Siwak. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!