PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8 LISTOPADA 2020

Kategorie

1. Od wczoraj obowiązują nas nowe obostrzenia związane z pandemią. W naszym kościele może przebywać 140 osób. Prosimy o zajmowanie miejsc oznaczonych strzałkami, o zachowywanie dystansu również podczas podchodzenia do Komunii świętej. Przyjmujących Komunię świętą w pozycji klęczącej prosimy o podchodzenie dopiero po wszystkich przyjmujących na stojąco oraz o zachowanie odległości między sobą (przynajmniej 1,5 m).
Wszystkich Parafian prosimy o zakładanie maski lub przyłbicy zasłaniającej usta i nos. Przy wejściu do kościoła prosimy o dezynfekcję rąk.
Ze względu na ograniczenia liczby osób w kościele będziemy transmitować na parafialnej stronie Facebooka Mszę świętą o godz. 10.30.
Wszystkim korzystającym z transmisji Mszy świętej czy to w telewizji, czy w Internecie przypominamy, żeby nie oglądać transmisji jak filmu, czy innego programu, ale by uczestniczyć we Mszy świętej tak, jak w kościele (ubrać się odpowiednio, modlić się, klękać, odpowiadać na wezwania, wreszcie przyjmować Komunię świętą duchowo).
Modlitwę różańcową kapłanów za naszych Parafian i o ustanie epidemii koronawirusa transmitujemy codziennie o godz. 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Ze względu na obowiązujące ograniczenia dzisiaj nie będzie zmiany tajemnic Żywego Różańca. Wszystkich członków Róż prosimy o rozważanie tych samych tajemnic co w październiku w następujących intencjach:
• Intencja papieska: Módlmy się, aby postęp w zakresie robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył istocie ludzkiej.
• Intencja parafialna: Módlmy się o ustanie epidemii, o zdrowie dla naszych bliskich, o siłę w walce z epidemią dla służb medycznych. Módlmy się również w intencji naszej Ojczyzny o wierność Bogu i Jego Przykazaniom, o światło Ducha Świętego i opamiętanie dla naszego Narodu, o ustanie protestów i zgodę między ludźmi.

3. Codziennie o godz. 17.15 modlimy się na różańcu w intencji zmarłych wymienionych w Wypominkach.

4. Serdecznie wszystkich zachęcamy do zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych. Odpust można zyskać np. poprzez odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Szczegółowe warunki zyskiwania odpustów podawaliśmy w zeszłą niedzielę. Można je odnaleźć na internetowej stronie naszej Parafii.

5. W środę obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30; 9.00 i 18.00 (transmitowana przez Internet). Zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny o godz. 18.00.

6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Szczególnie teraz polecamy się życzliwej pamięci naszych Parafian.

7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Osmola (lat 81). Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!