PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8.12.2019

Kategorie

1. Przeżywamy liturgiczny okres Adwentu. Poprzez modlitwę, czuwanie i dobre uczynki chcemy się jak najlepiej przygotować do Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na Msze święte roratnie odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.00. Przed roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

2. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę świętą adwentową od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Zachęcamy, by dzieci przynosiły ze sobą lampiony oraz wypisane na papierowych serduszkach dobre uczynki. Po Mszy świętej dzieci losują figurkę Matki Bożej, przed którą w domu będą mogły się modlić wraz z całą rodziną. Figurkę przynoszą do kościoła następnego dnia.

3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej ze Szkoły Podstawowej nr 13 wraz z rodzicami we wtorek o godz. 18.00.

4. Spotkanie aspirantów w środę o godz. 17.00. Serdecznie zachęcamy chłopców z klas III do wstąpienia w szeregi aspirantów, czyli przygotowujących się do pełnienia funkcji ministranta.

5. W środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w sali na plebanii.

6. Również w środę Klub Inteligencji Katolickiej w Mielcu zaprasza na wykład dra Tadeusza Matuszkiewicza pt. Jak postmodernizm wpływa na religijność w Polsce? Wykład odbędzie się w ramach Chrześcijańskich Dni Formacyjnych w środę po wieczornej Mszy świętej w sali duszpasterskiej nad zakrystią.

7. Lektorzy naszej parafii zapraszają na wieczór poezji Cypriana Kamila Norwida, który odbędzie się w dwóch terminach: dla gości z zaproszeniami – dzisiaj o godz. 19.00 oraz dla wszystkich chętnych – jutro (poniedziałek) o godz. 19.00.
Jest to kolejna odsłona cyklu Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, podczas której można finansowo wesprzeć naszą młodzież wybierającą się podczas ferii zimowych z pielgrzymką do grobów św. Piotra i św. Jana Pawła II w Rzymie. Serdecznie zapraszamy!

8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii adwentowe rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Robert Dytko, wicedyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Szczegółowy program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie przed kościołem.

9. W zakrystii można nabyć opłatki na wigilijne. Tradycyjne ofiary składane przy opłatkach będą przeznaczone na sprzątanie i dekorację kościoła. Wszyscy chcemy, by nasz kościół był czysty i piękny. Niech więc nasza ofiara będzie wyrazem troski i odpowiedzialności za świątynię. Serdecznie dziękujemy za hojność i zrozumienie.

10. W zakrystii można nabyć również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe – 5zł, świece duże – 15zł.

11. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w I piątek na misje. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

12. Starostwo Powiatowe w Mielcu zaprasza na Jarmark Świąteczny, który odbędzie się na Rynku mieleckiej Starówki w przyszłą niedzielę, 15 grudnia, w godzinach 12.00-20.00.