PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7 KWIETNIA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 kwietnia 2024 r. - Niedziela Bożego Miłosierdzia

 

 1. Niedziela Bożego miłosierdzia - dziękując Bogu za dar Jego miłosierdzia dla „świata całego”, prosimy dla każdego z nas o codzienną „wyobraźnię miłosierdzia”. Przypomina nam o tym, dzisiejsze święto Caritas. Z tego względu przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek. Mimo braku własnego oddziału parafialnego, rocznie udzielamy wsparcia w kwocie ponad 20 tys. Dziękujemy zatem za wszelkie Wasze gesty miłosierdzia.

 

 1. W poniedziałek przypada w liturgii uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy wypraszać łaskę ochrony życia (od poczęcia do naturalnej śmierci). Gorąco zachęcamy, aby w tym dniu podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, czyli 9-miesięczną modlitwę za dziecko - by mogło cieszyć się życiem i miłością rodziców. Ze stolika za ławkami można zabrać specjalne druczki, na których wpisujemy swoje zobowiązanie modlitewne. Część z modlitwą zostawiamy dla siebie, a drugą część ze swoimi danymi będzie można umieścić w koszyku przy ołtarzu w Zwiastowanie Pańskie na mszach św. o godz. 9.00 i 18.00. Wtedy też nastąpi złożenie przyrzeczeń.

 

 1. W związku ze zbliżająca się peregrynacją relikwii błogosławionej rodziny Ulmów serdecznie zapraszamy jutro (w poniedziałek) po wieczornej mszy świętej wszystkich przynależących do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

 1. Franciszkanie świeccy informują, że w najbliższy wtorek (9 kwietnia) podczas wieczornej Mszy świętej, profesję życia ewangelicznego złoży s. Teresa Surdej. Natomiast kolejne spotkanie formacyjno-braterskie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się w niedzielę, po Eucharystii o godz. 14.30 w sali Domu Parafialnego.

 

 1. W środę dzień diecezjalnej adoracji Najśw. Sakramentu - w naszej świątyni od godz. 15.00.

 

 1. Spotkanie parafialnej grupy biblijnej Midbar oraz grupy młodzieży starszej 20+ w piątek po wieczornej Eucharystii.

 

 1. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy w parafii trzy dni modlitw przed udzieleniem sakramentu Bierzmowania. Kandydatów zapraszamy zatem na Eucharystię o godz. 18.00.

 

 1. Ruch Patriotyczny z Mielca zaprasza na spotkanie z dr. Przemysławem Benkenem pt.: Życie i śmierć Jana Rodowicza, pseudonim: „Anoda”. Prelekcja w najbliższą sobotę o godz. 17.00, w sali Kany przy kościele MBNP w Mielcu.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na składkę oraz imienne (od rodzin) jako przelew bankowy na parafialne konto. Bóg zapłać za Waszą hojność i życzliwość.

 

 1. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: + Tadeusz Rżany (z ul. Szafera). Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!