PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6.09.2020

Kategorie

1. Serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie ks. Jarosława Musiała. Ks. Jarosław pochodzi z parafii Wojakowa, jest kapłanem 9 lat. Pracował w Górkach Mieleckich i Pilźnie.
Życzymy mu radości z owocnej pracy duszpasterskiej w naszej Parafii, opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Pana Jezusa Nazareńskiego.

2. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00.

3. Dzisiaj również o godz. 14.00 zapraszamy na Dzień Skupienia dla Narzeczonych do sali nad zakrystią.

4. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Dziękujemy również za ofiarę na kościół złożoną przez członków Róży św. Ojca Pio. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne w cenie 5 zł i w formie książkowej, tzw. Kalendarze Rolników w cenie 25 zł.

5. Dzisiaj (6.09) po Mszy świętej o godz. 18.00 pragniemy zaprosić wszystkich Parafian na piękny wieczór z muzyką organową i kameralną. Wykonawcami będą studenci Akademii Muzycznej w Krakowie i Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Koncert odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

6. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na pierwsze, po długiej przerwie, spotkanie robocze w poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii.

7. Rozpoczął się nowy rok szkolny, ale i nowy rok formacyjny. Chcemy poprzez zaangażowanie się i pracę w różnych grupach działających przy naszej parafii zbliżyć się do Pana Boga. Serdecznie zapraszamy na spotkania grup:
• Dziewczęca Służba Maryja – środa o godz. 17.00
• Ministranci – czwartek o godz. 17.00
• Lektorzy – czwartek o godz. 19.00
• Apostolska Wspólnota Młodych – piątek o godz. 19.00
• Odnowa w Duchu Świętym – wtorek o godz. 19.00

8. W sobotę (12.09) podczas Mszy świętej o godz. 18.00 zainauguruje kolejny rok formacji Domowy Kościół. Serdecznie zapraszamy!

9. W przyszłą niedzielę (13.09) zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową o godz. 20.00.

10. Franciszkanie świeccy serdecznie zapraszają na spotkanie w przyszłą niedzielę (13.09) po Mszy świętej o godz. 14.30 w sali nad zakrystią.

11. W myśl przysłowia „Do trzech razy sztuka” chcielibyśmy zorganizować pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu połączoną ze zwiedzaniem Gniezna, Poznania i Ostrowa Tumskiego w terminie 9-11 października br.
W programie znajdą się m.in. Bazylika Matki Bożej w Licheniu, kościół św. Doroty, Las Grąbliński, grobowce wizjonerów, katedra Gnieźnieńska. Udamy się również na spacer po Poznaniu, przemierzymy Stary Rynek wraz z jego przepięknymi kolorowymi kamieniczkami. Odwiedzimy także słynną poznańską palmiarnię. Na koniec staniemy nad grobami polskich władców w Bazylice Archikatedralnej w Ostrowie Tumskim. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii.
Wszystkie warunki higieniczne będą zagwarantowane. Koszt pielgrzymki to 530 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej z wpłatą 200 zł do dnia 30 września. Serdecznie zapraszamy!
Wiele osób jeszcze nie odebrało swoich pieniążków z zaliczki na pielgrzymkę do Wilna. Prosimy to uczynić w kancelarii parafialnej.


12. W tym tygodniu odeszli do wieczność śp. Maria Przygoda (lat 64) i śp. Franciszek Gruszecki (lat 74). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!