PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 MAJA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

05 maja 2024 - VI Niedziela Wielkanocna

 

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym ku czci Maryi, Matki Bożej. W naszej świątyni jest ono odprawiane każdego dnia o godz. 17.30. Od poniedziałku do środy „majówka” będzie również naszą wspólną modlitwą o urodzaje. Natomiast od piątku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Nadchodzący weekend będzie w naszej parafii czasem uroczystości I-komunijnych:
 • w sobotę - o godz. 11.00 - dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11,
 • w sobotę - o godz. 13.00 - dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13,
 • w niedzielę - o godz. 13.00 - dla uczniów z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych.

Spowiedź dzieci w grupach szkolnych:

 • w piątek, godz. 16.00 - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13,
 • w piątek, godz. 17.00 - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11,
 • w sobotę, godz. 8.30 - dla uczniów z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych.

Ostatnie spotkania organizacyjne przed uroczystością będą w następujących dniach:

 • dla Szkoły Podstawowej nr 11 – w poniedziałek i czwartek o godz. 18.00,
 • dla Szkoły Podstawowej nr 13 – we wtorek i środę o godz. 18.00.

 

 1. Ważna informacja dla rodziców i dzieci z klas IV wszystkich szkół podstawowych: Msza święta w rocznicę Pierwszej Komunii Św. - będzie w niedzielę 19 maja, o godz. 12.00.

 

 1. Spotkanie Grupy Biblijnej Midbar w najbliższy piątek, po wieczornej Eucharystii.

 

 1. Spotkanie formacyjno-braterskie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w niedzielę po Mszy świętej o godz. 14.30 - w sali w Domu Parafialnym. Zapraszamy osoby pragnące dołączyć do grona czcicieli i uczniów św. Franciszka.

 

 1. Zachęcamy do udziału w tzw.: Majówce góralskiej w Obidzy oraz nawiedzenia sądeckich sanktuariów. Wyjazd będzie w sobotę – 18 maja. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Mielecki Ruch Patriotyczny zaprasza na prelekcję P. Wojciecha Krupy pt.: Życie i walka Generała Maczka. Spotkanie odbędzie się w sobotę 11 maja, o godz. 16.00 w sali Kany, przy kościele MBNP.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na parafialne konto. Niech wszystkim darczyńcom Bóg wynagrodzi łaską i obfitym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • w poniedziałek – św. Filipa i Jakuba (Apostołów),
 • w środę – św. Stanisława, biskupa i męczennika (patrona Polski),
 • w niedzielę – Wniebowstąpienie Pańskie.

  Tym, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz czułej opieki Maryi. Naszą modlitwą obejmujemy zwłaszcza Ks. Prałata Stanisława i składamy mu serdeczne życzenia: Bożego wsparcia w pracy duszpasterskiej; niech Matka Kapłanów i święty Patron wypraszają zdrowie i potrzebne łaski na każdy dzień. Przy okazji zachęcamy do głosowania na Ks. Prałata w plebiscycie na Mielczanina Roku 2023 organizowanego przez redakcję Korso. Ks. Stanisław z racji obchodzonego w tym roku „złotego” jubileuszu kapłaństwa, został nominowany za zasługi nie tylko dla parafii, ale całej społeczności Mielca a zwłaszcza Solidarności. Swój głos można oddać przesyłając kupon z gazety lub sms.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. + Marek Hab (z ul. Warneńczyka). Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!