PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 LUTEGO 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

5 lutego 2023 - V Niedziela zwykła

 

 

 1. W ramach przygotowania do I Komunii Świętej, uczniów klas III wraz z rodzicami zapraszamy na mszę świętą o godz.18.00: we wtorek - SP nr 13, w piątek - SP nr 11.

 

 1. Kolejne spotkanie parafialnej grupy biblijnej MIDBAR, odbędzie się w najbliższy piątek po wieczornej Eucharystii (w Sali Domu Parafialnego).

 

 1. W sobotę będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie Maki Bożej z Lourdes. W Kościele jest to Światowy Dzień Chorego. Modlitwą już dziś obejmujemy wszystkich chorych z naszej parafii, wypraszając im łaskę zdrowia oraz Boże wsparcie i ludzką życzliwość na każdy dzień. Eucharystia z udzieleniem sakramentu Namaszczenia chorych będzie odprawiona o godz. 9.00. Prosimy, aby pomóc osobom chorym i w podeszłym wieku w dotarciu do kościoła. Pół godziny przed mszą świętą będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

 

 1. Kolejne spotkanie formacyjno-braterskie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich - w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 14.30 - w salce w Domu Parafialnym. Zapraszamy pragnących dołączyć do grona czcicieli i uczniów św. Franciszka z Asyżu.

 

 1. Dyrektorzy Szkół Podstawowych nr 13 i 6 zapraszają w czwartek 9 lutego na Dzień Otwarty. W SP nr 13 od godz. 17.00, a w SP nr 6 w godz. 16.30-18.00. Równocześnie informują, że zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 będą odbywać się jedynie drogą elektroniczną: od 13 do 21 lutego.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz przelewem bankowy na konto parafialne. Składka z przyszłej niedzieli (tzw. inwestycyjnej) przeznaczona zostanie na pokrycie zadłużenia parafii, które po opłaceniu w styczniu rachunków oraz wszelkich rocznych podatków i ubezpieczeń wzrosło do ponad 60 tys. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i hojność.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:

  w poniedziałek – św. Pawła Mikę i towarzyszy męczenników,
  w piątek – św. Scholastykę.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą swoje imieniny urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.