PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 LISTOPADA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

5 listopada 2023 - XXXI Niedziela zwykła

 

 1. Różaniec połączony z Wypominkami listopadowymi w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa w tej wspólnotowej modlitwie za zmarłych.

 

 1. W piątek po wieczornej Eucharystii kolejne spotkanie Gruby Biblijnej Midbar.

 

 1. W sobotę - Święto Niepodległości. Bożej Opatrzności zawierzymy naszą Ojczyznę podczas mszy św. o godz. 18.00. Natomiast uroczysta Eucharystia za Ojczyznę dla wszystkich mieszkańców miasta odbędzie się w Bazylice św. Mateusza o godz. 9.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 - msza święta i spotkanie formacyjno-braterskie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy pragnących dołączyć do grona czcicieli i uczniów św. Franciszka z Asyżu.

 

 1. Kolejna niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie.

 

 1. Stowarzyszenie Seniorów Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy zaprasza na koncert pt.: Tożsamość Narodowa w kulturze narodowej, który odbędzie się w sali widowiskowej Domu Kultury SCK w Mielcu - 12 listopada (niedziela) o godz. 16.00.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary przekazane ostatnio przy okazji zamawiania Wypominek także na tacę oraz na konto parafialne. Za tydzień tzw. składka inwestycyjna. Darczyńcom niech Bóg wynagrodzi potrzebnymi łaskami i hojnym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać także:
 • w czwartek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
 • w piątek – św. Leona Wielkiego,
 • w sobotę – św. Marcina z Tours.

  Wszystkim, którzy w nadchodzących dniach przeżywać będą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Św.

 

 1. Bożemu miłosierdziu polećmy dusze bliskich zmarłych, zwłaszcza przedstawiane w naszym kościele w Wypominkach oraz wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!