PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 CZERWCA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

 

 1. W dzisiejszą uroczystość obejmujemy modlitwą wszystkich parafian, prosząc abyśmy owocnie wykorzystali łaski, którymi obdarował nas Duch Święty. Przypominamy, że w tym tygodniu kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej.

 

 1. Bóg zapłać Prefektowi Adamowi Kośli z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Redemptorystów za wygłoszone homilie. Zarówno Księdzu Opiekunowi jak
  i wszystkim Klerykom życzymy nieustannego wsparcia Ducha Pocieszyciela we wszelkich dziełach duszpasterskich.

 

 1. Rozpoczął się czerwiec - miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną wokół kościoła zostanie odprawiona o godz. 12.00. Kazanie wygłosi wtedy ks. Paweł Górski - kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Będzie to również msza św. jubileuszu 25-lecia kapłaństwa naszego rodaka – ks. Adama Malczyńskiego. Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami oraz I-komunijne w białych strojach. Prosimy także o przygotowanie i posługę przy baldachimie, feretronach
  i chorągwiach. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

 

 1. W kolejnym tygodniu przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Wszystkich odpowiedzialnych za poszczególne ołtarze zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym w piątek po wieczornej mszy św.

Prosimy także następujące grupy parafialne o pomoc w przygotowaniach:

 • Ołtarz I – Róże Żywego Różańca,
 • Ołtarz II – Odnowa w Duchu Świętym,
 • Ołtarz III – Kręgi Rodzin Domowego Kościoła,
 • Ołtarz IV – Młodzież z Apostolskiej Wspólnoty Młodych.

 

 1. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w Festynie Rodzinnym na terenach przy Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu. Odbędzie się on w niedzielę 12 czerwca w godzinach: od 15.00 do 19.00. W programie liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Szczegóły na afiszach.

 

 1. Ruch Patriotyczny z Mielca zaprasza w sobotę (11 czerwca) o godz. 16.00 do sali Kany przy kościele MBNP na prelekcję P. Małgorzaty Winkler-Pogoda pt.: Emil Barchański – najmłodsza ofiara stanu wojennego.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. W przyszłą niedzielę „składka inwestycyjna”. Niech darczyńcom Bóg wynagrodzi łaską
  i obfitym błogosławieństwem. Przy wyjściu z kościoła można u kleryków nabyć biuletyn Rodzina Odkupiciela, z którego dochód przeznaczony jest na budowę domu dla dzieci niepełnosprawnych w Tuchowie.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także obchodzić:
 • w poniedziałek – Maryi Matki Kościoła,
 • we wtorek – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego,
 • w środę - św. Jadwigi,
 • w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w sobotę – św. Barnaby.

  Wszystkim, którzy w nadchodzących dniach przeżywają imieniny, urodziny, jubileusze - ks. Karolowi z okazji imienin - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Stanisław Cisło (z ul. Osiedlowej). Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!