PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 WRZEŚNIA 2022

Kategorie

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

4 września 2022 - XXIII Niedziela zwykła

 

 1. Serdecznie dziękujemy ks. Danielowi Pietryce, proboszczowi parafii Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie za wygłoszone dziś kazania. Słowa wdzięczności kierujemy również do wszystkich Parafian za wsparcie budowy tamtejszej świątyni.

 

 1. Witamy w naszej parafii kleryka Bartłomieja Bieszczada z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Przez najbliższe tygodnie będzie przebywał u nas na praktyce katechetycznej. Jako wspólnota otaczamy go życzliwością i modlitwą, aby były to dla niego, dni prowadzenia przez opiekę i natchnienia Trójcy Przenajświętszej.

 

 1. W czwartek (8 września) w liturgii Kościoła przypada uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – głównej patronki Diecezji Tarnowskiej. W naszym kościele msze święte połączone z poświęceniem ziarna siewnego o godz.: 6.30 i 18.00.

 

 1. Spotkanie formacyjno-braterskie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich - w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 14.30 – a następnie w sali w Domu Parafialnym. Zapraszamy pragnących dołączyć do grona czcicieli i uczniów św. Franciszka z Asyżu. Również na tej samej Eucharystii kolejny rok formacji zainaugurują Kręgi Domowego Kościoła. Zachęcamy do dołączenia nowych małżonków i rodziny.

 

 1. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczynamy formację w grupach parafialnych. Zapraszamy zatem na spotkania:
 • Dziewczęcej Służby Maryjnej – w czwartek o godz. 17.00
 • Kandydatów na ministrantów – w piątek o godz. 16.00
 • Ministrantów – w piątek o godz. 16.30
 • Apostolskiej Wspólnoty Młodych – w piątek o godz. 19.00
 • Odnowy w Duchu Świętym – we wtorek o godz. 19.00

 

 1. Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego JPII Sekcja w Tarnowie do 20 września trwa rekrutacja na 2-letnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla nauczycieli. Stanowią one formę przygotowania do nauczania religii w różnych typach szkół. Ze względu na braki kadrowe wśród katechetów – nasza parafia może pokryć koszt studiów chętnym osobom. Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt.

 

 1. Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej – 1 Mielecka Drużyna Harcerzy HADEM zaprasza na spotkanie organizacyjne zawiązujące nowy zastęp harcerski chłopców, który będzie działał przy naszej parafii. Zainteresowanych chłopców (w wieku szkolnym) zapraszamy wraz z rodzicami, w najbliższą sobotę (10 września) na godz. 10 do Domu Parafialnego.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary przekazane na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Dziękujemy również za ofiarę na kościół złożoną przez przynależących do Róży św. Ojca Pio. Składka w kolejną niedzielę będzie tzw. „inwestycyjną”. Darczyńcom niech Bóg wynagrodzi łaską i hojnym błogosławieństwem.

 

 1. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjmowania Komunii Świętej.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Józef Rajca (z ul. Warneńczyka). Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!