PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 LUTEGO 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

4 lutego 2024 - V Niedziela zwykła

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W Kościele jest to Światowy Dzień Chorego. Dlatego modlitwą obejmujemy wszystkich chorych z naszej parafii, wypraszając im łaskę zdrowia oraz Boże wsparcie i ludzką życzliwość na każdy dzień. Specjalna Eucharystia z udzieleniem sakramentu Namaszczenia chorych będzie odprawiona zostanie o godz. 10.30. Prosimy, aby pomóc osobom chorym i w podeszłym wieku w dotarciu do kościoła.

 

 1. Kolejne spotkanie formacyjno-braterskie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 14.30 - w sali w Domu Parafialnym. Zapraszamy pragnących dołączyć do grona czcicieli i uczniów św. Franciszka z Asyżu.

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Pustkowa - Osiedla zaprasza (nie tylko ludzi młodych) w sobotę 10 lutego na tzw.: Walentynkę dla Jezusa. Początek pantomimą o godz. 16.30, następnie Eucharystia, na zakończenie koncert uwielbienia w wykonaniu Gabi Gąsior z zespołem HolyNoiz.

 

 1. Mielecki Ruch Patriotyczny organizuje prelekcję P. Wojciecha Krupy, pt.: Huta Pieniacka. Spotkanie w sobotę 10 stycznia, o godz. 17.00 w Sali Kany, Parafia MBNP.

 

 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 12 Henryka Sienkiewicza, zaprasza na Dzień Otwarty, w poniedziałek 19 lutego, w godz. 17.00-19.00. Równocześnie informuje, że zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025 będą odbywać się jedynie drogą elektroniczną, od 19 do 27 lutego. Więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły lub bezpośrednio w sekretariacie placówki.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz przelewem bankowy na konto parafialne. Za tydzień składka inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i hojność.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • w poniedziałek – św. Agatę,
 • we wtorek - św. Pawła Mikę i towarzyszy męczenników,
 • w sobotę – św. Scholastykę.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą swoje imieniny urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz czułej opieki Maryi. Zachęcamy również do przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji. Wyjeżdżającym na ferie zimowe i urlop życzymy dobrego, radosnego odpoczynku oraz troskliwego czuwania nad bezpieczeństwem przez Bożą Opatrzność.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: + Bogusław Szelest (z ul. Dąbrówki). Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!