PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 GRUDNIA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

4 grudnia 2022 r. - II Niedziela Adwentu

 

 1. Trwamy w adwentowym czuwaniu. Roraty odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Do udziału zapraszamy całe rodziny; dzieci i dorosłych zachęcamy do przychodzenia z lampionami.

 

 1. Pierwsze spotkanie Grupy Biblijnej odbędzie się w najbliższy piątek po wieczornej Eucharystii (w sali Domu Parafialnego). Comiesięczne spotkanie przy Bożym Słowie będzie nie tylko okazją do pogłębienia i umocnienia wiedzy religijnej, ale także odkrycia praktycznych wskazówek dla życia. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza osoby, które nie przynależą jeszcze do żadnej z grup parafialnych. Opiekunem będzie – ks. Janusz.

 

 1. Spotkanie formacyjno-braterskie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich - w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 14.30, w sali Domu Parafialnego.

 

 1. Krąg instruktorów Nieprzetartego Szlaku ZHP, działający przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych – zaprasza na przedświąteczny kiermasz rękodzieła wykonanego przez harcerzy i instruktorów, który odbędzie się przed naszym kościołem w przyszłą niedzielę (11 grudnia) w godz. 800 - 1300. Zebrane środki zostaną przeznaczone na organizację obozu letniego dla wychowanków.

 

 1. Za chwilę zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Można je będzie nabyć w zakrystii. Składane ofiary tradycyjnie przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów sprzątania i dekorację naszej świątyni. Bóg zapłać! W zakrystii można także nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece: małe – 10 zł, duże – 25 zł.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary przekazane ostatnio w formie składki, na konto parafialne, oraz imiennie od rodzin. Za tydzień tzw. „Niedziela Inwestycyjna” – zebrane ofiary przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania i energii w naszej świątyni. Po mszy świętej (przed kościołem) zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie (jako pomoc przedświąteczna dla Kościoła w Ukrainie). Wszystkim darczyńcom – niech Bóg hojnie wynagrodzi błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • we wtorek – św. Mikołaja,
 • w środę – św. Ambrożego,
 • w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – patronalne święto Dziewczęcej Służby Maryjnej - msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Na mszy wieczornej przyjęcie nowych kandydatek do grona DSM.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi - zapraszamy do przyjęcia Komunii Świętej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Władysława Wołoszyn (z ul. Smoczka). Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!