PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31 LIPCA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 lipca 2022  -  XVIII Niedziela Zwykła

 

 1. W najbliższy poniedziałek od południa do północy we wtorek można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Możemy go ofiarować za siebie lub za bliskich zmarłych. Dla otrzymania odpustu należy pobożnie nawiedzić kościół i odmówić: Ojcze nasz, Wierzę oraz pomodlić się w intencjach papieża Franciszka. Spełnić należy także pozostałe warunki konieczne, a mianowicie: być w stanie łaski uświęcającej, wyrzec się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię świętą.

 

 1. W najbliższych dniach przypadają również: I czwartek, piątek i sobota sierpnia.
 • W czwartek - na nowennie do Jezusa Nazareńskiego będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bogu z naszej parafii.
 • W piątek - msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

  To dzień modlitw w intencji misjonarzy (składka przeznaczona na misje).

  Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 10.00.

  Spowiedź:  - w środę i czwartek od godz. 17.00,
  - w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00.
 • W sobotę nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w sierpniu przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast na godz. 13.30 zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (Sala nad zakrystią) - zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.

 

 1. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy 16 (św. Szymona) odbędzie się w kolejną niedzielę w Bazylice św. Mateusza po mszy o godz. 12.30. Zapisy odbywają się za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej parafii: www.bazylikamielec.pl. Wszystkich chętnych do zaangażowania się w służby pielgrzymkowe: np. w sekretariacie, wśród porządkowych, grupie muzycznej prosimy o bezpośredni kontakt z przewodnikiem - ks. Piotrem Wężem.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazane na tacę, wpłacone na konto parafialne oraz złożone dziś po mszy św. do puszek na pomoc dla chorej Weroniki. Darczyńcom niech Bóg wynagrodzi łaską i hojnym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • w czwartek – św. Jana Vianneya,
 • w sobotę – Przemienienie Pańskie.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Udającym się na wakacje, urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku oraz pogody ducha. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp.: Mariusz Bielec (z ul. Wrzosowej). Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!