PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30 CZERWCA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 czerwca 2024 -  XIII Niedziela zwykła

 

 1. W najbliższych dniach przypadają w liturgii pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca:
 • w czwartek - Nowenna do Jezusa Nazareńskiego.
 • w piątek - Msze Święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

To dzień modlitw w intencji misjonarzy (składka przeznaczona na cele misyjne).

Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 10.00.

Spowiedź:   w środę i czwartek od godz. 17.00

w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00.

 • w sobotę - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi od godz. 17.00.

Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w lipcu przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. Ze względu na spowiedź, kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

 

 1. W niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast narzeczonych zapraszamy na Dzień Skupienia na godz. 13.30 (Sala nad zakrystią) - zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa.

 

 1. Rada Osiedla Dziubków i Klub Seniora Natura zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 30 czerwca 2024 r. o godz. 14.00 przy Szkole Podstawowej nr 13.

 

 1. Organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie 20 lipca 2024r. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Od 29 czerwca do 7 lipca trwa Wielki Odpust Tuchowski. Dokładny Program odpustu znajduje się na plakacie.

 

 1. „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone w naszej parafii w lipcu, a w sierpniu w miejscu organizacji grupy. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na składkę oraz wpłacone na konto parafialne. Niech darczyńcom Bóg wynagrodzi łaską i obfitym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać także:
 • we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Tuchowską,
 • w środę – św. Tomasza,
 • w sobotę – bł. Marię Teresę Ledóchowską.

Wszystkim, obchodzącym w tych dniach imieniny, urodziny, jubileusze oraz wyjeżdżającym na wakacje i urlopy składamy życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa, troskliwej opieki Maryi oraz radosnego i bezpiecznego wypoczynku.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Helena Marszałek (z ul. Laskowej). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!