PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.08.2020

Kategorie

1. Pożegnaliśmy w tym tygodniu ks. Jerzego i ks. Kamila. Z przykrością informujemy, że niespodziewanie opuścił naszą parafię również ks. Stefan Smajdor.
Witamy natomiast w naszej parafialnej wspólnocie księży: Karola Tokarczyka i Piotra Platę.
Ks. Karol pochodzi z Kamionki Wielkiej, jest kapłanem 8 lat. Pracował w Ciężkowicach i ostatnio w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.
Ks. Piotr pochodzi z Obidzy, jest kapłanem 3 lata. Pracował w Szymbarku.
Życzymy im serdecznie radości z owocnej pracy duszpasterskiej w naszej Parafii, opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Pana Jezusa Nazareńskiego.

2. We wtorek rozpoczyna się rok szkolny. Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, by z czystymi sercami rozpocząć nowy rok nauki. Spowiadamy codziennie w godz. 6.00-6.30 i 17.00-18.00.
Zapraszamy również dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę świętą na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek o godz. 8.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca września. Dziękując Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa módlmy się o nowe powołania również z naszej parafii.
Chcemy Panu Bogu podziękować szczególnie za dwa żeńskie powołania do zakonu z naszej parafii. Do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości św. Matki Teresy z Kalkuty wstąpiła Aneta Stachnik, a do Sióstr Służebniczek Starowiejskich Weronika Solarska. Obejmijmy je naszymi modlitwami!

4. I piątek miesiąca – dzień, w którym przyjmujemy Komunię świętą wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze święte w I piątek – o godz. 6.30; 9.00, 18.00 i 20.00. Jest to również dzień modlitw w intencji misjonarzy. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

5. Na Mszę o godz. 20.00 zapraszamy młodzież z klas VII i VIII. Będzie to pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie formacyjne przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że spotkania te dla młodzieży są obowiązkowe. Prosimy również młodzież z klas VII i VIII uczącą się w innych szkołach, a pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii o zgłoszenie się do ks. Karola.

6. Do chorych zgłoszonych w zakrystii kapłani udadzą się z posługą spowiedzi i Komunii świętej w piątek. Godzina odwiedzin kapłanów zostanie ogłoszona po zapoznaniu się z podziałem godzin w szkole.

7. Spowiedź przed I piątkiem:
• Środa od godz. 17.00 – dzieci z klas IV, V i VI. Bardzo prosimy rodziców, by przypomnieli swoim dzieciom o spowiedzi i pomogli dzieciom przygotować się do sakramentu przez rachunek sumienia.
• Czwartek od godz. 17.00 – młodzież z klas VII, VIII i ze szkół średnich
• Piątek – spowiedź dla wszystkich: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00, 19.30-20.00
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich naszych Parafian, przede wszystkim dzieci i młodzież, do skorzystania z sakramentu pokuty.

8. W związku ze spowiedzią kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę, czwartek i piątek.

9. W sobotę serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z okazji I soboty miesiąca.

10. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców dzieci, które w najbliższym miesiącu mają przyjąć sakrament chrztu – w sobotę po Mszy świętej wieczornej. Przypominamy, że katecheza jest obowiązkowa!

11. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zapraszamy na Dzień Skupienia dla Narzeczonych do sali nad zakrystią.

13. Zapraszamy do włączania się w modlitwę różańcową o ustanie epidemii, którą transmitujemy na parafialnej stronie Facebooka codziennie o godz. 20.30.

14. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto.

15. W przyszłą niedzielę (6.09) pragniemy zaprosić wszystkich Parafian na piękny wieczór z muzyką organową i kameralną. Wykonawcami będą studenci Akademii Muzycznej w Krakowie i Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Koncert odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00. Czegoś takiego jeszcze nie słyszeliśmy! Serdecznie zapraszamy!

16. Mielecka Solidarność zaprasza na Mszę świętą z okazji 40-lecia powstania Związku. Zostanie ona odprawiona 6.09 o godz. 10.30 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

17. W tym tygodniu odszedł do wieczność śp. Andrzej Gajewski (lat 45) oraz śp. Janusz Magda (lat 61). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

18. Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza na koncert z ramach 23. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. W poniedziałek 14.09.2020 w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystąpi para flecistów, Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz wraz z organistą, prof. Markiem Toporowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie, początek o godz. 20.00. Wstęp wolny!