PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.05.2021

Kategorie

 1. Z całego serca dziękujemy ks. prof. Markowi Tatarowi za wygłoszone dzisiaj kazania z okazji przeżywanego w naszej parafii odpustu ku czci Trójcy Przenajświętszej. Niech ten świąteczny dzień przybliży nas do tajemnicy Bożej miłości. Otwórzmy serca na Bożą łaskę, która zwłaszcza w czasie odpustu tak obficie wylewa się na nas. Korzystajmy z okazji i zyskujmy odpusty ofiarując je za siebie samych lub za zmarłych.

 

 1. Dzisiaj kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej nakazanej przez przykazania kościelne.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe jeszcze dzisiaj i jutro o godz. 17.30.

 

 1. Dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 13, które wczoraj przyjęły I Komunię świętą zapraszamy na tzw. Biały Tydzień. Jutro zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30, we wtorek, środę i piątek na Mszę świętą o godz. 18.00, a w czwartek na Mszę świętą i procesję o godz. 9.00.

Bardzo nam przykro, że dzieci z klasy IIIa nie mogły przyjąć Komunii świętej ze względu na kwarantannę. Modlimy się w ich intencji i za rodziców wypraszając dla wszystkich łaskę zdrowia. Termin I Komunii świętej dla tej klasy zostanie ustalony w porozumieniu z rodzicami.

 

 1. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – tzw. Boże Ciało. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, około 11.30, 14.30 i 18.00. Nie będzie Mszy świętych o godz. 10.30 i 12.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy odbędzie się po Mszy świętej o godz. 9.00.

Trasa procesji, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, przebiegać będzie ulicami: Zygmuntowską, Smoczka i Wyszyńskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w procesji. Niech to będzie nasze publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Zapraszamy więc: dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami, dzieci I-Komunijne w ich strojach, ministrantów, DSM, lektorów, niosących sztandary i feretrony, Róże Żywego Różańca i Żywą Drogę Krzyżową w ich wspólnotowych strojach.

Ze względu na pandemię podczas procesji obowiązuje wszystkich zasłanianie ust i nosa maseczką. Prosimy o ścisłe przestrzeganie tego zarządzenia!

 

 1. Przypominamy, że udział w procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestniczenia w tym dniu we Mszy świętej.

 

 1. Składka w uroczystość Bożego Ciała jest przeznaczona na hospicja i dzieła charytatywne wyznaczone przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie.

 

 1. Procesje Oktawy Bożego Ciała odbędą się:
 • w piątek i sobotę – po Mszy świętej o godz. 18.00
 • w przyszłą niedzielę – po Mszy świętej o godz. 12.00

 

 1. W piątek obchodzić będziemy I piątek miesiąca czerwca. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i innych ludzi. Msze święte w I piątek o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Składka w I piątek przeznaczona jest na pomoc misjom.

 

 1. Spowiedź przed I piątkiem w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 6.00-6.30 i 17.00-18.00:
 • Poniedziałek – klasy III, IV i V
 • Wtorek – klasy VI, VII i młodzież szkół ponadpodstawowych
 • Środa – dorośli

 

 1. Do chorych w I piątek kapłani udadzą się od godz. 10.00.

 

 1. W I sobotę oddajemy szczególną cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Ze względu na rozpoczynającą się wizytację kanoniczną Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP będzie o godz. 6.30. Po niej zapraszamy na pierwszosobotnie rozważanie i różaniec.

 

 1. W sobotę młodzież klas VIII przyjmie z rąk ks. bpa Leszka Leszkiewicza sakrament bierzmowania. O godz. 9.00 – Szkoła Podstawowa nr 11, o godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa nr 13 i młodzież z Ośrodka oraz z innych szkół. Jeśli nie ulegną zmianie ograniczenia związane z pandemią w Mszy świętej w kościele będą mogli uczestniczyć tylko kandydaci do bierzmowania i ich świadkowie. Wszystkich rodziców i rodziny będziemy prosić o pozostanie na zewnątrz kościoła.

Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania:

 • Poniedziałek (31.05) – godz. 18.30 – klasy VIII a, b (SP 11)
 • Wtorek (1.06) – godz. 18.30 – klasy VIII c, d (SP 11)
 • Środa (2.06) – godz. 18.30 – klasy VIII a, b (SP 13)

 

 1. W sobotę o godz. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. bp Leszek Leszkiewicz. Już wcześniej ks. Biskup spotka się z różnymi grupami. Spotkania grup z ks. Biskupem będą miały miejsce również w niedzielę po Mszach świętych. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym planem wizytacji. Na spotkanie z ks. Biskupem prosimy, by członkowie grup ubrali wspólnotowe stroje. Wizytacja zakończy się w przyszłą niedzielę Mszą świętą o godz. 18.00.

 

 1. W sobotę na katechezę przedchrzcielną po Mszy świętej wieczornej i po procesji zapraszamy rodziców i chrzestnych dzieci, które w czerwcu mają przyjąć sakrament chrztu świętego.

 

 1. Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na odbudowę Sanktuarium w Budsławiu na Białorusi. Niech dobry Bóg wynagrodzi ofiarodawcom obfitym błogosławieństwem!

 

 1. W czwartek imieniny będzie obchodził ks. Karol Tokarczyk. Składamy mu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień kapłańskiej posługi.