PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 STYCZNIA 2021

Kategorie

  1. Serdecznie zapraszamy mieszkańców poszczególnych bloków i ulic na Msze święte kolędowe sprawowane w ich intencji o godz. 18.00. Prosimy, aby na te Msze święte przynieść ze sobą wodę, która będzie pobłogosławiona, a którą będzie można pokropić domowników i mieszkanie. Przy wyjściu z kościoła będzie można również zabrać pamiątkowe kolędowe obrazki. Szczegółowy harmonogram Mszy świętych kolędowych znajduje się na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła.

 

  1. W środę będziemy przeżywać uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną również uroczystością Trzech Króli. Jezus Chrystus objawia się wszystkim narodom reprezentowanym przez trzech mędrców. Starajmy się, jak ci trzej królowie, zawsze i całym życiem oddawać cześć Chrystusowi. Chciejmy Go przyjąć do naszych serc i do naszych domów. Zewnętrznym znakiem tego przyjęcia niech będą wypisane na drzwiach domu poświęconą kredą znaki: K+M+B 2021. Msze święte tego dnia będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy.

Dzień 6 stycznia jest obchodzony również jako Diecezjalny Dzień Misyjny. Składka jest przeznaczona na misyjne cele diecezjalne i ogólnopolskie.

 

  1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

 

  1. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-18.00. W piątek zapraszamy narzeczonych, którzy wcześniej się umówili na spotkanie. W najbliższą środę kancelaria będzie nieczynna.

 

  1. Wraz z końcem roku 2020 zakończył w naszym kościele pracę jako organista pan Michał Rodzajewski. Raz jeszcze pragniemy mu podziękować za prawie dwa lata gry na organach. Życzymy błogosławieństwa Bożego w życiu i pomnażania talentu, którym go Bóg obdarzył.

Jednocześnie chętnych do podjęcia funkcji organisty zapraszamy do kontaktu w kancelarii parafialnej.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w Nowy Rok. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Wiesława Tymuła (lat 65). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!