PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 PAŹDZIERNIKA

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

3 października 2021 

XXVII Niedziela zwykła

 

 1. W następną sobotę (9 października) organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Bochni. Będzie to przedostatni dzień tygodniowego odpustu, w którym weźmiemy udział o godz. 9.00 podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza połączonej z jubileuszami kapłańskimi i małżeńskimi. Po zakończonych uroczystościach w Bochni udamy się do Centrum św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wyjazd planowany jest rano o godz. 6.30 z placu przy kościele. Koszt 25 zł. Zapisy do środy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą. 

 

 1. Diecezjalne Radio RDN informuje, że od dziś rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. Tym razem w ramach prowadzonych wykładów pod hasłem: „Panie, naucz nas się modlić!”, zostanie podjęta tematyka modlitwy. Audycje będą emitowane w każdą niedzielę o godz. 18.10. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. Zachęcamy do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i formacyjnej.

 

 1. Zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę różańcową, która odprawiana jest codziennie o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa jest możliwość przyjęcia Komunii świętej.

 

 1. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się złożenie profesji wieczystej do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – osobom składającym śluby życzymy wiernego trwania w głębokiej relacji z Bogiem. Kolejne spotkanie franciszkańskiego Zakonu Świeckich w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 14.30, w sali duszpasterskiej nad zakrystią.

 

 1. Wszystkich należących do Rady Parafialnej serdecznie zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek na godz. 19.00

 

 1. W sobotę w naszej parafii rozpocznie się kurs lektorski. Wszystkich zainteresowanych kandydatów zapraszamy o godz. 9.00 do sali nad zakrystią.

 

 1. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z wolontariuszami oferują bezpłatną pomoc dla seniorów (powyżej 70 roku życia) w realizacji niezbędnych potrzeb np.: robienie zakupów, realizacja recept, załatwienie drobnych spraw urzędowych. Szczegóły akcji oraz numery kontaktowe zamieszczone w gablocie ogłoszeń.

 

 1. Osoby borykające się z problemem alkoholizmy w życiu własnym lub bliskich z rodziny mogą nawiązać kontakt z Grupą Anonimowych Alkoholików działającą przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wspólnota służy radą i wsparciem – zwłaszcza podczas spotkań w każdą niedzielę o godz. 17.00 w sali im. św. O. Pio. Oferowana pomoc jest bezpłatna.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki oraz wpłat na parafialne konto. Ofiary z puszek składane w przyszłą niedzielę przeznaczone dla Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia - przekazującej stypendia zdolnej młodzieży.

 

 1. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
 • w poniedziałek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
 • we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
 • w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do przyjęcia Komunii Świętej.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczność śp. Sylwestra Żak (z ul. Smoczka) oraz śp. Jerzy Cisło (z ul. Szafera). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!