PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 MARCA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

3 marca 2024 r. - III Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Gorąco zachęcamy do udziału w parafialnych nabożeństwach wielkopostnych:

  Droga krzyżowa w piątki: dla dorosłych - o godz. 17.30, dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 20.00.
  Ze względu na rekolekcje szkolne w ten piątek nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 9.30.
  Gorzkie żale w niedziele: dla wszystkich o godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek marca. Na nowennie do Jezusa Nazareńskiego o godz. 17.30 będziemy dziękować i prosić o dar kolejnych powołań do służby Bogu.

 

 1. Spotkanie parafialnej Grupy Biblijnej Midbar w najbliższy piątek po wieczornej Eucharystii.

 

 1. Kolejne spotkanie formacyjno-braterskie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w przyszłą niedzielę (10 marca), po Mszy świętej o godz. 14.30, w sali w Domu Parafialnym.

 

 1. Rodziców i opiekunów prosimy o zwrócenie uwagi na Rekolekcje szkolne dla wszystkich uczniów Szkół Podstawowych, które odbędą się od najbliższej środy do piątku:
 • o godz. 30 – uczniowie z klas: 1-3,
 • o godz. 10.00 – uczniowie z klas: 4-6,
 • o godz. 11.30 – uczniowie z klas: 7-8.

 

 1. Od przyszłej niedzieli również jako cała wspólnota parafialna będziemy przeżywać Rekolekcje Wielkopostne. Przez refleksję o Chrystusie Zbawicielu, który „przychodzi do nas ze śladami męki” poprowadzi nas ks. Witold Tadeusiak.

 

 1. Zachęcamy do nabywania tzw. Paschalików - niewielkich świec nawiązujących do Paschału (znaku Jezusa Zmartwychwstałego). Fundusze uzbierane z ich sprzedaży, przekazywane są na dzieła charytatywne Caritas. Obecność tej świecy na naszym wielkanocnym stole będzie spełnieniem uczynku miłosierdzia oraz znakiem braterstwa z potrzebującymi. Paschaliki umieszczone są w koszykach za ławkami.

 

 1. Ruch Patriotyczny z Mielca zaprasza na spotkanie z Panem Leszkiem Żebrowskim na temat: Narodowe Siły Zbrojne. Spotkanie odbędzie się w kolejną niedzielę o godz. 17.00, w sali Kany przy parafii MBNP.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na składkę oraz imienne (od rodzin) jako przelew bankowy na konto parafialne. Bóg zapłać za Waszą hojność i życzliwość.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • w poniedziałek – św. Kazimierza.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze – a zwłaszcza Paniom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.: + Zbigniew Wyparło (z ul. Partyzantów) oraz + Józefa Brandiuk (także z ul. Partyzantów). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!