PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 LIPCA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 lipca 2022 -  XIV Niedziela Zwykła

 

 1. W najbliższy czwartek - na nowennie do Jezusa Nazareńskiego będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz modlić się o nowe powołania do służby Bogu z naszej parafii.

 

 1. Chrystus naszą Paschą – to hasło 40 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, tradycyjnie wędrującej przez 9 dni: od 17 do 25 sierpnia. W tym roku będzie ona celebracją całości liturgii Triduum Paschalnego (m.in. z obrzędem umywania nóg, śpiewem Gorzkich żaliPasji, symbolami światła i wody z Wielkiej Soboty), aż po Wielkanocne orędzie i posłanie z Jasnej Góry. Przewodnik grupy 16 św. Szymona informuje, że prowadzone są już zapisy za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej parafii św. Mateusza (www.bazylikamielec.pl). Koszt uczestnictwa w pielgrzymce nie uległ zmianie i wynosi 150 zł od osoby (trzecia osoba z domu płaci 100 zł, a każde dziecko do 15 roku życia 75 zł). Wszystkich chętnych do zaangażowania się w służby pielgrzymkowe: np. w sekretariacie, aprowizacji, wśród porządkowych i pomocy medycznej prosimy o bezpośredni kontakt z przewodnikiem - ks. Piotrem Wężem.

 

 1. Trwają także przygotowania do V Mieleckiej Pielgrzymki Rowerowej do Częstochowy (18-19 lipca br.). Zapisy w kancelarii parafii Ducha Świętego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszły poniedziałek o godz. 20.00 w Sali Katolickiego Ośrodka Kultury na Borku.

 

 1. W związku z czasem odpoczynku i urlopów ogłaszamy parafialny konkurs fotograficzny pt.: Ewangelia w wakacyjnym obiektywie. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania Pismem Świętym oraz wykorzystanie współczesnych możliwości wyrażenia przekazu biblijnego. Głównym zadaniem autorów prac konkursowych są fotograficzne „komentarze” do cytatu z Ewangelii kolejnych niedziel wakacyjnych (uzupełnione kilkoma zdaniami objaśnienia). Do wykonania wspomnianego zdjęcia wystarczy smartfon. Najlepsze prace zostaną uhonorowane nagrodami rzeczowymi (ikony – książki). Regulamin i dokładne informacje odnośnie konkursu zamieszczone są w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

 

 1. Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu zaprasza osoby dorosłe na bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe. Szczegóły bogatej oferty na afiszu w gablocie ogłoszeń.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Niech darczyńcom Bóg wynagrodzi łaską i hojnym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • w środę – bł. Marię Teresę Ledóchowską,
 • w piątek – św. Jana z Dukli.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileuszeskładamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Udającym się na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku oraz pogody ducha. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Andrzej Frankiewicz (z ul. Witosa), śp. Andrzej Krawiec (z ul. Dąbrówki) oraz śp. Alina Leśniak (z ul. Warneńczyka). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu:
  Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!