PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3.11.2019

1. Do 8 listopada Kościół daje możliwość zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych. Przypominamy warunki zyskania odpustu:
• stan łaski uświęcającej
• przyjęcie Komunii świętej
• nawiedzenie cmentarza lub kościoła połączone z modlitwą za zmarłych: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”
• modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
Niech zyskiwane odpusty będą wyrazem naszej wiary, ale również naszej miłości do bliskich zmarłych. Chciejmy więc skorzystać z tej możliwości.

2. Za zmarłych, których nazwiska zamieszczone są na kartkach wypominkowych modlimy się na różańcu w listopadzie codziennie o godz. 17.15. Za nich również każdy kapłan odprawi Mszę świętą w Oktawie Wszystkich Świętych. Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować za ofiary złożone przy okazji wypominków.

3. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek. Zapraszamy młodzież na Mszę świętą o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 do grona lektorów zostanie przyjętych 6 młodzieńców, a jeden otrzyma posługę ceremoniarza.

5. Franciszkanie świeccy serdecznie zapraszają na spotkanie bratersko-formacyjne w przyszłą niedzielę (10.11) po Mszy świętej o godz. 14.30 w sali parafialnej.

6. W przyszły poniedziałek (11.11) będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Już dzisiaj pragniemy bardzo serdecznie zaprosić na uroczystości, które organizuje nasza Parafia. Rozpoczną się one uroczystą Mszą świętą w intencji Ojczyzny o godz. 17.00. Po niej na placu przy kościele uczestniczyć będziemy w pięknym koncercie niepodległościowym zatytułowanym: Ziemio piękna! Ziemio moja! Bądź pozdrowiona! Na zakończenie zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku i wojskowej grochówce. Nie zabraknie również salwy honorowej. Serdecznie zapraszamy!

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny.
Młodzież wybierająca się z pielgrzymką do Rzymu serdecznie dziękuje za obecność na spektaklach Drewniana miska i za wszelkie wsparcie finansowe.

8. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w związku ze zbliżającym się okresem zimowym zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Mielca o zachowanie szczególnej czujności wobec zauważonych osób bezdomnych, w tym m.in. przebywających na klatkach, korytarzach, w piwnicach strychach oraz innego rodzaju pomieszczeniach niemieszkalnych. Pomocy można udzielić poprzez zgłaszanie miejsc przebywania osób bezdomnych do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub do Straży Miejskiej czy Policji.

9. Dzisiaj ostatni dzień posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. Piotra Mączki. Za wszystkie lata kapłańskiej pracy, za udzielane sakramenty i nauczanie katechezy, za świadectwo kapłańskiego życia serdecznie mu dziękujemy. Życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszym posługiwaniu Bożej Ewangelii. Niech Maryja, Matka kapłanów wyprasza ks. Piotrowi wiele potrzebnych łask.