PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29 STYCZNIA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

29 stycznia 2023 - IV Niedziela zwykła

 

 1. W czwartek w liturgii Kościoła wypada Ofiarowanie Pańskie, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie świec (symbolu troskliwej opieki i ochrony Maryi) będzie podczas wszystkich Mszy świętych, czyli o godz. 6.30, 9.00 i 18.00

  Święto Ofiarowania Pańskiego to również dzień modlitw w intencji osób konsekrowanych. Składka z tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe Diecezji Tarnowskiej.

 

 1. W tym tygodniu przypadają również: I czwartek, piątek i sobota lutego.
 • W czwartek - na nowennie do Jezusa Nazareńskiego o godz. 17.30, będziemy dziękować za dar powołania do służby Bogu sióstr i braci zakonnych z naszej parafii.
 • W piątek - msze święte o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

           To dzień modlitw w intencji misjonarzy (składka przeznaczona na misje).

           Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 14.00.


           Spowiedź: - w środę i czwartek od godz. 17.00,

                - w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.

Młodzież z klas VIII zapraszamy na Mszę świętą o godz. 20.00 – będące etapem formacji przed przyjęciem Bierzmowania.

 • W I sobotę zapraszamy na godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w lutym przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast na godz. 13.30 zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (Sala Domu Parafialnego) - zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.

 

 1. Chór Nauczycielski Akord oraz Dom Kultury SCK zapraszają na koncert kolęd pt.: Serca ludzkie się radują, który odbędzie się 1 lutego, o godz. 19.00, w kościele MBNP w Mielcu.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na składkę oraz imienne (od rodzin) jako przelew bankowy na parafialne konto. Bóg zapłać za hojność i życzliwość.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • we wtorek – św. Jana Bosko,
 • w piątek – św. Błażeja,
 • w niedzielę – św. Agatę.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi – z tej okazji zapraszamy do przyjęcia Komunii Świętej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: + Ryszard Trzpis (z ul. Godlewskiego) oraz + Barbara Karkut (z ul. Dąbrówki). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!