PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29 PAŹDZIERNIKA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

29 października 2023 - XXX Niedziela zwykła

 

 1. Najbliższe dni wprowadzą nas w czas pamięci i modlitwy za zmarłych. Od środy, przez kolejnych 8 dni, mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla bliskich zmarłych oraz dusz w czyśćcowych. Wykorzystajmy szansę ofiarowania im daru nieba. Dodatkowa możliwość spowiedzi – w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00.

  Warunki zyskania odpustu zupełnego są następujące:
 • posiadanie stanu łaski uświęcającej,
 • przyjęcie Komunii świętej,
 • nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych oraz Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwą w intencjach Ojca Świętego.

 

 1. W środę w liturgii Kościoła przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękując Stwórcy za świętych patronów, będziemy prosić, aby jako orędownicy, byli dla nas wzorem życia zgodnego z wolą Bożą i wypełnionego codziennymi gestami miłości.

  Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym – bez Eucharystii o godz. 14.30.

  Nabożeństwa z kazaniem i procesją różańcową będą przeprowadzone:
 • na Cmentarzu Komunalnym (przy ul. Królowej Jadwigi) – o godz. 14.00,
 • na Cmentarzu Parafialnym (przy ul. Długosza) – o godz. 14.45.

  Na cmentarzach odbędzie się kwesta na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

 1. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) – msze święte o godz. 6.30, 9.00, 18.00.

 

 1. W tym tygodniu przypadają również: I czwartek, piątek i sobota listopada.
 • W czwartek na nowennie do Jezusa Nazareńskiego, dziękując Bogu za dar Eucharystii, będziemy modlić się za zmarłych kapłanów pracujących w tej parafii.
 • W piątek - msze święte o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  I piątek jest dniem modlitw w intencji misjonarzy (składka przeznaczona na misje).
  Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 14.00.
  Spowiedź: w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.
  Młodzież z klas VIII w ramach formacji przed przyjęciem Bierzmowania zapraszamy na spotkanie o godz. 19.00 oraz Mszę świętą o godz. 20.00.
 • W sobotę od godz. 17.00 adoracja wraz z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny oraz Różaniec w intencji zmarłych.
  Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w listopadzie przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w świątyni).

 

 1. W kolejną niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast na godz. 13.30 zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (w Sali nad Zakrystią). Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie e-mailowe.

 

 1. Ze względu na liturgiczne uroczystości i spowiedź kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

 

 1. Wypominki roczne, będą czytane w niedzielę przed Eucharystią o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00; natomiast listopadowe połączone z Różańcem codziennie o godz. 17.30. Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele będzie w Dzień Zaduszny oraz w każdy czwartek listopada o godz. 18.00.

 

 1. W minionym tygodniu dokonano naprawy nagłośnienia oraz zasilania i automatyki dzwonów naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy zatem za wszelkie ofiary złożone na składkę oraz jako przelew bankowy na konto parafialne. Darczyńcom niech Bóg wynagrodzi hojnie potrzebnymi łaskami.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy wspominać także:
 • w sobotę – świętego Karola Boromeusza.
  Tym, którzy w nadchodzących dniach przeżywać będą imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Kazimierz Szymczak (z ul. Warneńczyka). Jego duszę oraz dusze bliskich zmarłych przedstawianych w Wypominkach w naszym kościele oraz wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!