PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29 MAJA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 maja 2022 -  Wniebowstąpienie Jezusa – (VII Niedziela Wielkanocna)

 

 1. Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku „majówki” ku czci Matki Bożej - Maryi (do wtorku). Od początku czerwca rozpoczynamy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie o godz. 17.30. Przez cały tydzień będzie z nimi połączona Nowenna do Ducha Świętego.

 

 1. W piątek obchodzić będziemy 10 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Wspólną modlitwą otaczamy wszystkich budowniczych i ofiarodawców, dzięki którym powstała i wciąż staje się piękniejszą nasza świątynia. Modlimy się również, by parafianie zawsze mieli możliwość spotkania w niej Boga i Jego miłości.

 

 1. W najbliższych dniach przypadają: I czwartek, piątek i sobota czerwca.
 • W czwartek - na nowennie do Jezusa Nazareńskiego połączonej z nabożeństwem czerwcowym - będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz modlić się o nowe powołania do służby Bogu z naszej parafii.
 • W piątek - msze święte o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

  To dzień modlitw w intencji misjonarzy (składka przeznaczona na misje).

  Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 14.00.

  Spowiedź: - w środę i czwartek od godz. 17.00

  - w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.

  Młodzież z klas VII i VIII serdecznie zapraszamy na Eucharystię o godz. 20.00.
 • W sobotę nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w czerwcu przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w Sala nad zakrystią).

 

 1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Żywa Woda zaprasza wszystkich parafian w najbliższą sobotę na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie to modlitwa o umocnienie Jego darów w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00, a zakończy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

 

 1. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

 

 1. W przyszłą niedzielę podczas przedpołudniowych mszy świętych homilię wygłosi ks. Prefekt Adam Kośla z Seminarium Duchownego Księży Redemptorystów. Po mszach świętych, klerycy będą przed kościołem rozprowadzać biuletyn Rodzina Odkupiciela, z którego dochód przeznaczony jest na budowę domu dla dzieci niepełnosprawnych w Tuchowie.

 

 1. Także w najbliższą niedzielę zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (Sala nad zakrystią) – początek o godz. 13.30. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie. Natomiast zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca będzie w niedzielę „odpustową”, czyli 12 czerwca po Eucharystii o 12.00.

 

 1. Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Towarzystwo Śpiewacze Melodia zapraszają we wtorek (31 maja) na godz. 19.00 do kościoła MBNP na koncert pieśni maryjnych. Szczegóły na afiszu.

 

 1. Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że 31 maja br. upływa ostateczny termin na złożenie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych oraz wniosków nawozowych.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Niech darczyńcom Bóg wynagrodzi łaską i obfitym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • we wtorek – Nawiedzenie NMP,
 • w środę - św. Justyna,
 • w piątek – św. Karola Lwangę i towarzyszy,
 • w niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze – oraz wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Św. z tej okazji.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Anna Osmola (z ul. Smoczka). Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!