PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 STYCZNIA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

28 stycznia 2024 - IV Niedziela zwykła

 

 1. W piątek w liturgii Kościoła wypada Ofiarowanie Pańskie, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie świec (symbolu troskliwej opieki i ochrony Maryi) będzie podczas wszystkich Mszy świętych, czyli o godz. 6.30, 9.00 i 18.00

  Święto Ofiarowania Pańskiego to również dzień modlitw w intencji osób konsekrowanych. Składka z tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe Diecezji Tarnowskiej.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota lutego.
 • W czwartek - na nowennie do Jezusa Nazareńskiego o godz. 17.30 będziemy dziękować oraz prosić o nowe powołania do służby Bogu z naszej parafii.
 • W piątek ze względu na święto oraz ferie nie ma spotkania i mszy św. dla młodzieży o godz. 20.00. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 10.00.

  Spowiedź:   - w środę i czwartek od godz. 17.00,

                  - w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00.

 • W sobotę zapraszamy na godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w lutym przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast na godz. 13.30 zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (Sala Domu Parafialnego) - zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie e-mailem.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na składkę oraz imienne (od rodzin) jako przelew bankowy na parafialne konto. Bóg zapłać za Waszą hojność i życzliwość.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • w środę – św. Jana Bosko,
 • w sobotę – św. Błażeja.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz czułej opieki Maryi – z tej okazji zapraszamy do przyjęcia Komunii Świętej. Wyjeżdżającym na ferie zimowe i urlopy - w tym przedstawicielom Lektorów i Apostolskiej Wspólnoty Młodych oraz Ministrantów i Dziewczęcej Służby Maryjnej wraz z Księżmi Opiekunami - życzymy dobrego, radosnego odpoczynku oraz troskliwego czuwania nad bezpieczeństwem przez Bożą Opatrzność.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: + Jerzy Sęk (z ul. Dąbrówki) oraz. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!