PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 SIERPNIA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

sierpnia 2022 - XXII Niedziela zwykła

 

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego księdza wikariusza – ks. Wojciecha Mroza. Jako kapłan posługiwał przez ostatnie 3 lata w parafii pw. św. Prokopa w Jadownikach koło Brzeska. Obejmując go modlitwą i życzliwością, życzymy błogosławieństwa Jezusa Nazareńskiego, czułego wsparcia Maryi Matki Kapłanów i wielu radości z owocnej pracy duszpasterskiej.

 

 1. Zbliża się początek nowego roku szkolnego. Zachęcamy wszystkich uczniów do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z łaską Bożą w sercu rozpoczęli czas nauki. Msza święta z prośbą o błogosławieństwo na cały rok szkolny - w czwartek o godz. 8.00. Zapraszamy do uczestnictwa: dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

 

 1. W najbliższych dniach przypadają również: I czwartek, piątek i sobota września.
 • W czwartek - na nowennie do Jezusa Nazareńskiego będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bogu z naszej parafii oraz o błogosławiony rok szkolny dla uczniów i wychowawców.
 • W piątek - msze święte o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  To dzień modlitw w intencji misjonarzy (składka przeznaczona na misje).
  Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 14.00.

  Spowiedź: - w środę i czwartek od godz. 17.00
                  - w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.

  Młodzież z klas VIII zapraszamy na Mszę świętą o godz. 20.00 – będącą spotkaniem formacyjnym przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.
 • W sobotę nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które we wrześniu przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast na godz. 13.30 zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (Sala nad zakrystią) - prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału.

 

 1. Parafia św. Marka Ewangelisty w Mielcu-Rzochowie zaprasza w przyszłą niedzielę na festyn charytatywno-rekreacyjny (w godz. od 14.00 do 22.00), z którego dochód przeznaczony zostanie na odnowienie elewacji kościoła. Szczegóły na afiszu.

 

 1. Również w kolejną niedzielę, odbędzie się koncert w ramach Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Wystąpi pan Marek Bałata wraz z sekstetem jazzowym, Przemyską Orkiestrą Kameralną i chórem ZNP i SCK Akord. Artyści wykonają Małą Mszę Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego.

 

 1. Przypominamy, że w piątek mija termin nadsyłania prac na nasz parafialny konkurs fotograficzny pt.: Ewangelia w wakacyjnym obiektywie. Zadaniem autorów jest przedstawienie fotograficznego „komentarza” do cytatu z  niedzielnej Ewangelii.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary przekazane na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Wszystkim darczyńcom niech Bóg wynagrodzi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Za tydzień, kazania w naszej świątyni wygłosi ks. Daniel Pietryka (proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie). Jako wspólnota jesteśmy patronami, pomagającymi przy budowie tamtejszego kościoła. Zechciejmy zatem kolejny raz hojnie wesprzeć wspomnianą inicjatywę.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • w poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela,
 • w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjmowania Komunii Świętej.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp.: Stanisław Niedbała (z ul. Wolności). Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!