PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 MAJA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku „majówki” ku czci Matki Bożej. Od początku czerwca rozpoczynamy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie o godz. 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.

  Przypominamy, że w tym tygodniu kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.

 

 1. W najbliższych dniach przypadają także: I czwartek, piątek i sobota czerwca.
 • W czwartek - na nowennie do Jezusa Nazareńskiego będziemy dziękować za dar Eucharystii i modlić się w intencji nowych powołań z parafii do służby Bogu.
 • W piątek - msze święte o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

  To dzień modlitw w intencji misjonarzy (składka przeznaczona na cele misyjne).

  Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 14.00.

  Spowiedź: - w środę i czwartek od godz. 17.00

  - w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.

  Młodzież z klas VIII (po Bierzmowaniu) zapraszamy na Eucharystię o godz. 20.00.
 • W sobotę nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi.

  Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w czerwcu przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

 

 1. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 12.00. Kazanie wygłosi wtedy ks. Prałat Waldemar Ciosek – proboszcz parafii Ducha Świętego w Mielcu. Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami oraz I-komunijne w białych strojach. Prosimy także o przygotowanie i posługę przy baldachimie, feretronach i chorągwiach.

  Po procesji zmiana tajemnic różańcowych dla przynależących do Żywego Różańca.

 

 1. Również w najbliższą niedzielę zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (Sala nad zakrystią) – początek o godz. 13.30. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia.

 

 1. Parafia MBNP w Mielcu organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła do Turcji (od 14 do 25 sierpnia). Zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca. Szczegóły oferty na afiszu.

 

 1. Ruch Patriotyczny z Mielca zaprasza we wtorek (30 maja), o godz. 17.00 do sali Kany przy kościele MBNP na prelekcję P. Jarosława Szarka pt.: Prymas Kardynał Stefan Wyszyński – „niekoronowany Król Polski”.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Niech wszystkim darczyńcom Bóg wynagrodzi łaską i obfitym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy również wspominać:
 • w poniedziałek – Maryję Matkę Kościoła,
 • w środę - Nawiedzenie NMP,
 • w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
 • w sobotę – św. Karola Lwangę i towarzyszy męczenników.

  Wszystkim, którzy w nadchodzących dniach przeżywają imieniny, urodziny, jubileusze oraz dzieciom z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Modlitwą obejmujemy także ks. Karola z okazji przypadających imienin składając życzenia: Bożej pomocy w pracy duszpasterskiej oraz orędownictwa Maryi Matki Kapłanów, wypraszającej potrzebne łaski na każdy dzień życia. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii z tych okazji.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. + Wiesława Rusinowska (z ul. Godlewskiego) oraz śp. Piotr Lonczak. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!