PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 KWIETNIA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 maja 2024 -  V Niedziela Wielkanocna

 

 1. Zbliża się miesiąc poświęcony Maryi - Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni rozpoczniemy od najbliższego wtorku - o godz. 17.30. Modlitwa majowa ku czci Maryi przy tzw. Kapliczce drogowców odbędzie się 3 maja, o godz. 16.00. Zachęcamy gorąco do podtrzymywania tradycji rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach oraz przy przydrożnych kapliczkach. Niech Maryja - Królowa Rodzin, otoczy każdego z nas oraz całą wspólnotę parafialną czułą opieką.

 

 1. W pierwszy piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W ufnej modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej, będziemy zawierzać wszechmocy Stwórcy naszą Ojczyznę i wszystkich rodaków (także przebywających na emigracji). Msze święte według porządku niedzielnego – natomiast nie będzie Eucharystii o godz. 14.30. Zachęcamy do przyjęcia w tym dniu Komunii świętej wynagradzającej Najśw. Sercu Jezusa. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 14.00.

  Uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny w Bazylice św. Mateusza będzie o godz. 9.30.

 

 1. W najbliższych dniach przypadają również: I czwartek i sobota maja.
 • W czwartek - na nowennie do Jezusa Nazareńskiego połączonej z majówką będziemy dziękować za dar Eucharystii i modlić się z Maryją Matką Kapłanów w intencji naszego kleryka Filipa oraz o nowe powołania do służby Bogu.
 • W sobotę nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w maju przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. W kolejną niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast na godz. 13.30 zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (w Sali nad Zakrystią). Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pocztą elektroniczną.

 

 1. Ze względu na liturgiczne uroczystości kancelaria czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na parafialne konto bankowe. Darczyńcom niech Bóg wynagrodzi hojnym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • w poniedziałek – św. Katarzyny ze Sieny,
 • w środę – św. Józefa (rzemieślnika),
 • w czwartek – św. Atanazego
 • w sobotę – św. Floriana.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. + Tadeusz Faraś (z ul. Dąbrówki). Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!