PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27 GRUDNIA 2020

Kategorie

 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i uroczystego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. W szczególny sposób dziękujemy małżeństwom z Kręgów Domowego Kościoła za wykonanie pięknej szopki. Dziękujemy właścicielom kwiaciarni Impala za dekorację kościoła kwiatami. Dziękujemy lektorom za sprzątanie kościoła. Całej Liturgicznej Służbie Ołtarza dziękujemy za przygotowanie uroczystych asyst.

Serdeczne podziękowanie składamy ks. Jarosławowi Musiałowi, który poprzez nauki rekolekcyjne wprowadził nas w atmosferę duchowego nawrócenia i otwarcia serca na przychodzącego Zbawiciela.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i pamięci wyrażane poprzez świąteczne życzenia.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Świętej Rodziny. Troskę o świętość naszych rodzin składamy w ręce Jezusa, Maryi i Józefa. Obyśmy na co dzień mogli naśladować ich miłość i wrażliwość na obecność Boga w naszych rodzinach. Na zakończenie Mszy świętej małżeństwa odnowią swoje ślubne przyrzeczenia. Niestety ze względu na epidemię nie będzie w tym roku indywidualnego błogosławieństwa rodzin.

 

 1. Jak już wiemy, w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnej formie wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Serdecznie zapraszamy mieszkańców poszczególnych bloków i ulic na Msze święte wieczorne sprawowane w ich intencji. Prosimy, aby na te Msze święte przynieść ze sobą wodę, która będzie pobłogosławiona, a którą będzie można pokropić domowników i mieszkanie. Przy wyjściu z kościoła będzie można również zabrać pamiątkowe kolędowe obrazki, na których znajdują się m.in.: modlitwa błogosławieństwa oraz życzenia kapłanów dla naszych Parafian. Prosimy, aby zabierać jeden obrazek na każdą rodzinę.

Szczegółowy harmonogram Mszy świętych kolędowych znajduje się na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W czwartek zakończenie roku 2020. Msze święte z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwem na zakończenie roku będą sprawowane o godz. 6.30; 9.00 i 15.00. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00.

 

 1. W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Serdecznie zapraszamy na Msze święte, które będą sprawowane według porządku niedzielnego. Tego dnia, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota stycznia. Serdecznie zapraszamy na adorację i różaniec o godz. 17.00.

 

 1. W sobotę po Mszy świętej wieczornej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu w styczniu.

 

 1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00
 2. W przyszłą niedzielę nie odbędzie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych ze względu na ograniczenia związane z epidemią (zakaz organizowania zebrań i spotkań).

 3. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę w okresie świątecznym. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem.
 • W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Mika (lat 77). Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!