PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.09.2020

Kategorie

1. W środę na Mszę świętą o godz. 18.00 i spotkanie po Mszy świętej zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

2. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. Poprzez odmawianie różańca chcemy uczcić Matkę Najświętszą i Jej polecać wszelkie nasze intencje, pośród których w szczególny sposób będziemy prosić o ustanie epidemii.
Serdecznie wszystkich zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.15. W sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Podczas nabożeństwa będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej.
O prowadzenie różańca prosimy poszczególne grupy. Plan jest zamieszczony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii. Rozważania poszczególnych tajemnic będą przygotowane w zakrystii.

3. W październiku nie będziemy transmitować różańca o godz. 20.30 – wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Chciejmy w tym dniu pamiętać w modlitwie o powołania z naszej parafii.

5. I piątek miesiąca – dzień, w którym przyjmujemy Komunię świętą wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.

6. I piątek to dzień modlitw w intencji misjonarzy. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

7. Spowiedź przed I piątkiem:
• Środa od godz. 17.00 – dzieci z klas IV, V i VI. Bardzo prosimy rodziców, by przypomnieli swoim dzieciom o spowiedzi i o przygotowaniu się do niej poprzez rachunek sumienia.
• Czwartek od godz. 17.00 – młodzież z klas VII, VIII i ze szkół średnich
• Piątek – spowiedź dla dorosłych: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.
Bardzo prosimy, aby dzieci i młodzież spowiadały się w dniach wyznaczonych dla nich, a możliwość spowiedzi w piątek pozostawili dorosłym.

8. Msze święte w I piątek o godz. 6.30; 9.00; 18.00 i 20.00.

9. Młodzież z klas VII i VIII zapraszamy w I piątek na różaniec o godz. 19.30 i Mszę świętą o godz. 20.00. Będzie to kolejne obowiązkowe spotkanie formacyjne przed przyjęciem bierzmowania.

10. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna w środę, czwartek i piątek będzie nieczynna.

11. Do wszystkich chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 14.30.

12. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na adorację i rozważanie różańca z okazji I soboty miesiąca.

13. W sobotę po wieczornej Mszy świętej katecheza przedchrzcielna dla rodziców dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w październiku. Katecheza dla rodziców jest obowiązkowa.
Zgłaszając dziecko do chrztu świętego prosimy pamiętać o przedstawieniu w kancelarii parafialnej nie tylko aktu urodzenia dziecka z USC, ale również zaświadczeń rodziców chrzestnych o tym, że mogą pełnić tę funkcję. Zaświadczenia te rodzice chrzestni mogą uzyskać w parafii swojego zamieszkania (UWAGA! Nie chodzi o parafię zameldowania, ale zamieszkania!).

14. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

15. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zapraszamy na Dzień Skupienia dla Narzeczonych do sali nad zakrystią.

16. W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarza z Republiki Środkowoafrykańskiej, pochodzącego z Trześni – ks. Szymona Pietrykę. Będzie on głosił kazania podczas wszystkich Mszy świętych. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę przed kościołem na jego pracę misyjną w Afryce.

17. Z radością zawiadamiamy, że pielgrzymka do Lichenia dojdzie do skutku. W związku z tym zapraszamy wszystkich uczestników na spotkanie organizacyjne w poniedziałek (5.10) po Mszy świętej wieczornej w sali duszpasterskiej nad zakrystią. Podczas tego spotkania zostaną podane wszystkie niezbędne informacje dotyczące pielgrzymki. Będzie można również wpłacić pozostałą kwotę.

18. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto.
W zakrystii można nabyć w formie książkowej, tzw. Kalendarze dla Miasta i Wsi oraz Kalendarze Rolników w cenie 25 zł. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na pomoc imigrantom na wyspie Lesbos. W ten sposób łączymy się z całym Kościołem obchodzącym dzisiaj Dzień Migranta.

19. Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na koncert Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, który odbędzie się dzisiaj w kościele MBNP w Mielcu o godz. 20.00. Wstęp wolny.

20. W tym tygodniu odszedł do wieczność śp. Franciszek Kędzior (lat 74). Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!